Uniklo z uzavřeného jednání: Juncker vyhrožoval, že udělá něco, z čeho by jeho odpůrci měli obrovskou radost

18. 11. 2016 20:37

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker pohrozil, že zváží odchod z čela Evropské komise, pakliže Evropskému parlamentu nebude dál předsedat německý sociální demokrat Martin Schulz. Pokud by ho měl v čele EP nahradit nějaký konzervativně smýšlející politik, Juncker by byl silně nespokojen. S odkazem na další zahraniční zdroje o tom informuje server Politico.

Uniklo z uzavřeného jednání: Juncker vyhrožoval, že udělá něco, z čeho by jeho odpůrci měli obrovskou radost
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu

„Nemohu zaručit, že zůstanu předsedou Evropské komise, pokud bude Martin Schulz v pozici předsedy Evropského parlamentu nahrazen nějakým konzervativním politikem,“ sdělil Juncker za zavřenými dveřmi svým evropským kolegům. Dal tak jasně najevo, že si přeje, aby Schulz pokračoval v pozici předsedy Evropského parlamentu.

Der Spiegel spekuluje, že by se dosavadní ministr zahraničí Frank-Waltr Steimayer mohl v únoru příštího roku stát novým německým prezidentem. Končící prezident Joachim Gauck totiž už oznámil, že mu sice bylo velkou ctí sloužit německému národu v pozici spolkového prezidenta, ale vzhledem ke svému vyššímu věku nebude kandidovat. Německý parlament tak bude muset zvolit nového prezidenta. A možným kandidátem by mohl být právě Steimayer. Martinu Schulzovi by se poté otevřela cesta k postu německého ministra zahraničí.

Celý text naleznete zde.

Zda k rošádě v Evropské parlamentu dojde či nikoliv, zůstává otevřené. Schulz prozatím tvrdí, že bere vážně své působení v Evropském parlamentu a svou funkci hodlá nadále vykonávat s plným nasazením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…