Uprchlíci se rozplakali. Proč?

27. 1. 2016 11:03

Běženci v Dánsku se prý v úterý rozplakali. Stalo se tak podle serveru Britské listy poté, co se dozvěděli, že parlament schválil „zákon o krádeži jejich cenností dánským státem“. Web přináší reportáž britského listu Guardian s rozhořčenými reakcemi na nejnovější legislativní akt dánských zákonodárců.

Uprchlíci se rozplakali. Proč?
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Britské listy píší o „rekordně drastickém způsobu“ reakce na uprchlickou krizi. Schválený zákon prý dánské policii dovoluje, aby uprchlíky okrádala o cennosti. Podobná praxe přitom již existuje ve Švýcarsku a v jižních zemích Německa.

Hovoří o „okrádání uprchlíků“ a konstatují, že toto rozhodnutí je symbolem zhoršující se atmosféry v Evropě. I OSN prý odsuzuje dánské opatření jako znepokojující. Je prý nepředstavitelné, že by dánská policie šacovala tamní občany, ale u uprchlíků to najednou nevadí.

Celý anglický text z The Guardian ZDE

O totální krizi humanity v současné Evropě prý svědčí i to, že Česko a Slovensko ve stejný den hovořily o možnosti dočasného vyloučení Řecka ze schengenského prostoru, protože nezvládá plnit svou funkci hraničního státu. Řecký ministr EU obratem vzkázal, že jde o hysterickou reakci a že stavba plotů povede k rozpadu Evropské unie. „Jestli chce Evropa vyvolat v Řecku hlubokou humanitární krizi, tak ať to udělá,“ vzkázal řecký ministr do Prahy a Bratislavy.

Britské listy také citují z Twitteru svého oblíbeného komentátora Andrewa Stroehleina. Je prý špatným znamením, když vláda musí sáhodlouze vysvětlovat, jak se její praktiky liší od nacistů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…