Uražení Řekové stahují velvyslance kvůli řečem Zemana. Hrad: Prezident si na tom trvá

22. 12. 2015 14:48

Česká televize právě informovala o tom, že Řecko odvolalo svého velvyslance pro Českou republiku Panayotise Sarrise zpět do Atén. Jedná se o reakci na prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že Česká republika může vstoupit do eurozóny až poté, co z ní odejde Řecko. Informuje Echo24.cz

Uražení Řekové stahují velvyslance kvůli řečem Zemana. Hrad: Prezident si na tom trvá
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Alexis Tsipras, premiér zadluženého Řecka

Informaci potvrdila Eva Žižková z řeckého velvyslanectví v Praze. „Ano, je to reakce na výroky prezidenta Zemana. Pan velvyslanec odcestoval dneska. Byl povolán ke konzultacím, což je pro Řeky terminus technicus, je to určitá forma protestu. Není to ale tak, že by přerušili diplomatické vztahy,“ uvedla Žižková.

K situaci se již stihl vyjádřit i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Krok Řecka nebudu komentovat, pokud jde o názor pana prezidenta, trvá na něm a bude trvat,“ napsal pro Lidovky.cz.

Celý text zde

„Česko by mělo přijmout společnou evropskou měnu euro, a to pokud možno první den poté, co z eurozóny odejde Řecko,“ tak zněl Zemanův výrok z 15. prosince, jenž vyprovokoval odvolání velvyslance. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro slovenskou tiskovou agenturu TASR, pro kterou mimo jiné dodal, že závidí Slovensku, že již euro má.

„Má jedna obava ze zavedení eura při současné podobě stabilizačního mechanismu je ta, že by český daňový poplatník platil řecké dluhy. Byl jsem velmi zklamaný z výsledku jednání, která už téměř směřovala k takzvanému Grexitu, ale nakonec skončila tím, že Řecko v eurozóně zůstalo,“ prohlásil Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

18:01 Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda SPD Tomio Okamura. A v závěru …