„Téměř dva a půl milionu nenávistných komentářů na adresu menšin nebo některých sociálních skupin se během posledního roku objevilo na českém internetu,“ otevírá Čulík svou úvahu a kritizuje iniciativu HateFree Culture za to, že je „chabá a neefektivní“, protože na problémy jen ukazuje.
„Je nepochopitelné, proč nikdo důrazně nevyžaduje, aby byly tyto trestné činy stíhány,“ stěžuje si Čulík a jako příklad udává Skotsko. „Po pařížských útocích se na sociálních sítích objevilo 60 (!) verbálních trestných činů proti muslimům,“ píše Čulík a dodává, že jde o trestné činy, jejichž pachatelé jsou hnáni před soud.
„Pachatelé verbálních trestných činů jsou většinou zbabělci, a kdyby bylo za ně v ČR deset dvacet lidí odsouzeno do vězení, útoky by přestaly a došlo by k výraznému ozdravění české společnosti,“ míní šéfredaktor Britských listů a připomíná, že Rada Evropy chtěla, abychom prezidenta zbavili imunity, a šlo jej tak stíhat. „Je nepochopitelné, proč v této věci zůstávají české úřady v nečinnosti,“ hodnotí Čulík a obrací svůj zrak směrem k policii.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa