Úsvit plánuje vznik dobrovolných ochránců země. Spolupracuje při tom s vojenským expertem Kollerem

15.02.2016 16:32

VÍME PRVNÍ Ministr vnitra a Plzeňák Milan Chovanec (ČSSD) podle prohlášení Úsvitu odmítá návrh Bloku proti Islámu (BPI) a hnutí Úsvit na přijetí 3000 pohraničních policistů mimo jiné i proto, že je u nás prý málo lidí ochotných sloužit u policie.

Úsvit plánuje vznik dobrovolných ochránců země. Spolupracuje při tom s vojenským expertem Kollerem
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Blok proti islámu a Úsvit-NK na besedě v Teplicích.

Ve sněmovně k tématu uvedl: „A těch mladých, zdatných lidí, kteří jsou schopni udělat psychotesty a udělat test zdatnosti, v republice opravdu tolik nemáme. I kdybychom se dnes pokoušeli a získali peníze od ministra financí na další 3000 policistů, tak vám garantuji, že je prostě nenajdeme,“ sdělil šéf resortu vnitra.

Sekretář poslaneckého klubu Úsvitu Jan Zilvar společně s vojenským expertem BPI Martinem Kollerem založili nadační fond Stráž obrany státu (SOS), který má za cíl zmobilizovat síly mezi aktivními spoluobčany, kteří by chtěli policii s ochranou hranic pomoci.

„SOS by měla vzniknout analogicky k armádním aktivním zálohám, ale neměla by být podřízena armádě, ale policii,“ uvedl Koller. „Stráž obrany státu byl v letech 1936-9 speciálně zřízený sbor, který nejdříve posílil Finanční stráž a následně armádu při ochraně hranice naší vlasti. 312 příslušníků SOS, jimž se běžně říkalo Sosáci padlo v boji s různými hitlerovskými silami. V úctě k nim by pomocné síly policie měly i dnes mít název tohoto sboru. Když pan ministr vnitra není schopen přijmout 3000 policistů, dejme šanci aktivním spoluobčanům,“ řekl naší redakci Jan Zilvar a připomněl hrdé Chody, kteří již ve středověku byli královským privilegiem zbaveni roboty a chránili západní hranici Českých zemí s Bavorskem. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

11:08 Zdeněk Pohlreich zničil dnešní politiku. „Na plný kule...“

„To, co mně na tom vadí nejvíc, je to, že tady někdo do tebe něco hustí na plný kule a snaží se tě p…