Už nelze čekat, říká vnučka Ferdinanda Peroutky. Kvůli Zemanovi zažaluje Česko

15. 4. 2015 21:33

Vnučka novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová zvažuje, že podá žalobu na Českou republiku kvůli výrokům prezidenta Zemana na adresu slavného novináře. Informuje o tom server Echo.24.cz.

Už nelze čekat, říká vnučka Ferdinanda Peroutky. Kvůli Zemanovi zažaluje Česko
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman s klíčemi od Kraslic

„Rozhodla jsem se, že už nelze déle čekat, a podám prostřednictvím svého právníka Františka Vyskočila během nejbližších dnů žalobu na ochranu osobnosti,“ uvedla Kaslová. Prezident prý zasáhl do práv jejího dědečka, a je otázka, zda se za to omluví. Tvrdí, že ano, ale otázkou je, kdy a zda to vůbec bude stačit na nápravu pošramoceného obrazu Ferdinanda Peroutky.

Pokud se prezident omluví a omluva se ukáže jako dostatečná, dáma je ochotná žalobu stáhnout nebo dohodnout smír. Zdůraznila ale, že článek s názvem „Hitler je gentleman“, o němž prezident mluvil, neexistuje. Na lednové konferenci v Praze „Let my people live“ prezident řekl, že Peroutka je příkladem intelektuála, který uklouzl ve svém vyjadřování o nacismu.

Prezident Peroutkovi přisoudil také text, v němž se po Mnichovské dohodě bylo možné dočíst, že: „Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky.“ Text s tímto výrokem existuje, ale nenapsal ho Peroutka.

  • Původní zpráva ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…