V Bruselu je spousta teroristických buněk, pronesl v ČT šéf Evropských hodnot

22. 3. 2016 11:22

Je třeba si uvědomit, že v Belgii nefunguje jen jedna skupina kolem dopadeného teroristy Abdeslama. V samotném Bruselu se nachází množství teroristických buněk, které se odkazují k aktivitě Islámského státu. Ve vysílání České televize to řekl Radko Hokovský, ředitel think-tanku Evropské hodnoty.

V Bruselu je spousta teroristických buněk, pronesl v ČT šéf Evropských hodnot
Foto: wikipedia
Popisek: Belgická vlajka.

Dnešní útoky v Bruselu mohou prý se zatčením Abdeslama souviset přímo nebo jsou jen ideologicky snahou na to nějak zareagovat. Hokovský poukázal na to, že Belgie je známa tím, že na počet obyvatel má nejvíc lidí, kteří jeli bojovat za Islámský stát. Ti se nyní z bojů vracejí, sledovat jejich pohyb je pro bezpečnostní složky nesmírně obtížné.

Podle Hokovského je potenciál teroristické hrozby nyní největší za posledních deset let.

Hokovský upozornil také na to, že belgické úřady jsou dlouhodobě kritizovány za to, že podcenily narůstání potenciálu teroristické hrozby a monitorování a rozrůstání teroristické základny. Sousední Francii také vadí, že Belgie je na tom nejhůř ohledně postupu proti teroristické hrozbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

11:35 Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

REPORTÁŽ Předák britské euroskeptické strany UKIP a šéf euroskeptické frakce v europarlamentu Nigel …