V Černém moři byl prý nalezen trup letadla s Alexandrovci

26. 12. 2016 14:36

Jedna z pátracích lodí objevila na dně Černého moře trup havarovaného tupolevu, v němž nalezli smrt členové armádního sboru Alexandrovci. Píše o tom server Novinky.cz.

V Černém moři byl prý nalezen trup letadla s Alexandrovci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert Alexandrovců ve sportovní hale

 Sonar jedné z lodí zjistil ve vzdálenosti 1,5 km od pobřeží na dně konstrukci, která má tvar trupu,“ uvedl k tomu expert s tím, že objekt je ponořen v bahně. Právě členité dno, jehož hloubka se mění, hledání po částech letadla komplikuje. 

Původní text ZDE.

Nalezen měl být pětimetrový fragment letounu. Nyní se připravuje jeho vyzvednutí a pokračuje další pátrání. Do něj je zapojeno asi 3500 lidí. Specialisté v současné době také zrekonstruovali trajektorii letu. Stroj havaroval asi šest kilometrů od pobřeží. Po vzletu z letiště Adler nenabral výšku, zatočil vpravo a obrátil se zpět k pobřeží. Poté již zmizel z radaru. Příčinou neštěstí byla buď technická závada, nebo chyba pilota.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji

11:11 VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji

Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova …