V Evropě existuje početná džihádistická armáda. Brzy prý vypukne válka

08.06.2017 7:54

Italský novinář Giulio Meotti s nadsázkou konstatuje, že Německo sice v tichosti usiluje o vybudování evropské armády pod svým velením, ale v současnosti existuje na starém kontinentu jenom jedna společná armáda – džihádistická.

V Evropě existuje početná džihádistická armáda. Brzy prý vypukne válka
Foto: Archiv
Popisek: Muslimský uprchlík, ilustrační foto

„Podle oficiálních zdrojů dosáhl počet extremistů ve čtyřech evropských zemích s největším počtem teroristických útoků (Velká Británii, Francie, Belgie, Německo) asi 66 000. To už vypadá jako skutečná armáda, co říkáte?“ píše Meotti s tím, že největší část z této džihádistické armády je aktivní ve Velké Británii. Jak uvádějí zdejší zpravodajské služby, celkem zde žije 23 000 potenciálních teroristů.

Nemalý počet džihádistické armády však působí také ve Francii, kde se počet islamistů dle databáze vytvořené v březnu 2015 koordinační jednotkou pro boj s terorismem odhaduje na 15 000. „Ovšem podle některých jiných odhadů může jít až o 20 000,“ zmiňuje italský novinář a přechází k Belgii, kde je zejména bruselská čtvrť Molenbeek považována za centrum džihádistů. „Zatímco v roce 2010 sledovaly zpravodajské služby 1875 podezřelých, letos to bylo již téměř 19 000.“

Celý text v angličtině je ZDE.

Pro srovnání Meotti upozorňuje na další varovnou statistiku. „Zatímco podezřelých džihádistů je zmiňovaných 19 000, tak belgických vojáků v aktivní službě jen o jedenáct tisíc víc,“ uvádí Meotti a pokračuje se znepokojivými statistikami z Německa. „Zatímco v roce 2011 v této zemi dle zpravodajských služeb existovalo asi 3800 podezřelých džihádistů, nyní je to již kolem deseti tisíc, jak prozradil šéf zpravodajské služby Hans-Georg Maassen.“

„Vzhledem k počtu džihádistů v Evropě není vyloučeno, že by mohlo v příštích letech dojít k otevřené válce. Mezi lety 1970 až 2015 bylo v důsledku výbuchu bomb usmrceno 4724 lidí, k čemuž musíme přičíst další tisíce raněných. Celkem zemřelo po 18 803 evidovaných teroristických útocích více než 10 000 lidí a tento trend se v posledních letech prudce zhoršuje. V letech 2014–2015 úřady zaznamenaly nejvíce útoků od roku 2004.“

„Po 11. září 2001 Spojené státy bojovaly s džihádisty v Iráku a Afghánistánu, aby s nimi nemusely bojovat na Manhattanu. Evropa si ovšem zvolila opačný způsob. Jako by se snažila svá města přeměnit ve druhý Mosul. Evropští političtí lídři stále nejsou schopni čelit nepříteli a ve výsledku tak může dojít k naplnění afghánského scénáře. To znamená, že islamisté budou kontrolovat část území evropských států, odkud budou organizovat další útoky,“ uzavírá Meotti.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…