V Praze na Vítkově se uskuteční husitská bitva

11. 7. 2015 6:09

Na pražském vrchu Vítkově se dnes uskuteční historická slavnost s názvem Hrrr na ně! - Husité na Vítkově. Lidé uvidí rekonstrukci slavné bitvy českých dějin. Střet křižáků s husity, které vede Jan Žižka, sledují každý rok stovky lidí. Tentokrát si připomenou i 600. výročí upálení mistra Jana Husa.

V Praze na Vítkově se uskuteční husitská bitva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památník na pražském Vítkově

Bitvy se zúčastní na sto válečníků v dobových kostýmech. Kromě toho na návštěvníky čekají rytířská klání, kejklířská vystoupení, šermířské souboje, dobová módní přehlídka nebo potulní hudebníci, kteří předvedou historické písně na autentické hudební nástroje.

Pro děti budou připraveny různé dobové hry a soutěže, loutkové divadlo, střílení z luku a kuše nebo hod na cíl. Pozornost si zaslouží stánky s řemesly. Své umění předvedou hrnčíři, řezbáři, kováři, brusiči nožů nebo svíčkaři. K ochutnání bude kvasnicové pivo, frgále, trdelníky nebo medovina. Zájemci si budou moci prohlédnout Památník na Vítkově.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…