V Praze začne sněm TOP 09, na kterém strana zvolí nové vedení

7. 12. 2013 6:22

V Praze dnes začne dvoudenní celorepublikový sněm TOP 09, na kterém si strana zvolí nové vedení. Předsednické křeslo velmi pravděpodobně obhájí dosavadní šéf Karel Schwarzenberg, který je v čele už od vzniku strany v roce 2009. Změna zřejmě nebude ani ve funkci prvního místopředsedy, kterým je v současnosti Miroslav Kalousek. Předsednictvo ale zřejmě opustí bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který stál za kontroverzním projektem sKaret.

V Praze začne sněm TOP 09, na kterém strana zvolí nové vedení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dohady TOP 09 před volbou čtvrtého místopředsedy sněmovny

Na dnešním programu, který začne symbolicky v 09:09, bude především zpráva předsedy, vystoupení hostů či programová diskuse. Na sněm je pozváno 177 delegátů. Mezi hosty bude místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová, šéf spolupracujícího hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík a zástupce slovenských křesťanských demokratů Pavol Frešo. Vedení se bude volit až v neděli.

TOP 09, která vznikla v roce 2009 z iniciativy Miroslava Kalouska, v říjnových sněmovních volbách získala 12 procent hlasů a skončila čtvrtá. Bývalá vládní strana chce zůstat v opozici, o koalici nyní vyjednává vítězná ČSSD s ANO a KDU-ČSL.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…