V Saúdské Arábii chtějí zakázat šachy. Odebírají prý čas na modlení

22. 1. 2016 10:47

Šachy by měly být zakázány, protože jejich hraní je ztrátou času. To ve své pravidelné televizní show prohlásila nejvyšší náboženská autorita fundamentalistické Saúdské Arábie, velký muftí Abdulazíz bin Abduláh. Informovala o tom webová stránka časopisu Reflex.

V Saúdské Arábii chtějí zakázat šachy. Odebírají prý čas na modlení
Foto: pixabay.com
Popisek: Saúdská Arábie

Abdulazíz bin Abdulláh označil v televizní show šachy za „haram“, tedy zakázané. Web middleeasteye.net citoval Abdulláhova slova: „Šachová hra je ztráta času a slouží jen k nadměrným výdajům. To způsobuje nepřátelství a nenávist mezi lidmi.“ Také tvrdil, že při šachách jde o sázky.

Celý text je ZDE

Některá média sice tvrdila, že „Saúdská Arábie zakázala šachy“. To prý ale není pravda. I když je velký muftí ve své zemi obrovskou autoritou, jeho rozhodnutí a projevy nemají sílu zákona, o těch rozhoduje jen vláda.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

17:40 Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

V jedné z posledních předvolebních debat se spolu utkali Andrej Babiš (ANO), Miroslav Kalousek (TOP …