V e-aukcích vede Ostrava: Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc

5. 4. 2012 13:02

Moravská Ostrava a Přívoz jsou jedním z nejaktivnějších ostravských městských obvodů, které využívají systém sdružených nákupů CENTRES. Napřed soutěžily plyn a elektřinu, pak naftu a posypovou sůl, pustily se i do stavebních zakázek. Nyní dokázaly, že i na úklidových službách se dá touto cestou výrazně ušetřit.

V e-aukcích vede Ostrava:  Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc
Foto: tan
Popisek: Konference o elektronických aukcích v Senátu

V rámci města Ostravy tento obvod vysoutěžil dodávky plynu a elektřiny, pak zvolil elektronické aukce také například pro nákup nafty či posypové soli. To však nebyla ze strany radních Moravské Ostravy a Přívozu poslední iniciativa. Jako vůbec první z ostravských obvodů se zastupitelé rozhodli zvolit e-aukce také pro projektové služby a stavební zakázky. Příkladem může být Hornická školka a její nové dopravní a dětské hřiště, při jehož realizaci se díky elektronické aukci podařilo ve srovnání s původním projektem ušetřit pět milionů korun.

 Nyní vysoutěžil obvod v rámci systému nižší ceny na úklidové služby. Úřad tak ušetří dalších téměř 400 tisíc korun.

Výrazně nižší ceny na úklidové služby před pár měsíci tak vysoutěžil  i Domov Slunovrat právě v obvodu Ostrava Přívoz. Původní obavy, že nízká cena je známkou nízké kvality poskytovaných služeb, se nakonec ukázaly jako liché. Domov pro seniory ušetřil milion a půl a s poskytovanými službami je i nadále spokojený.

Výhodou pro organizace města Ostrava je, že úspory, kterých v minulém roce dosáhly, jim zůstaly. Organizace tak ušetřené peníze mohly použít tam, kde potřebovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…