„Je to člověk,“ představil aktivistku vystupující za organizaci Lidé lidem. „Když sledovala hrůzy, které se dějí v dnešní Evropě s uprchlíky, rozhodla se, že je lidskou povinností jim začít pomáhat,“ představil hosta. Zjistila podle něj, že jsme v jednadvacátém století v Evropě obnovili instituci koncentračních táborů, ve kterých tyto lidi v podstatě mučíme.
„Tato její pomoc ale vyvolává v České republice určité reakce,“ pokračoval šéfredaktor Čulík. A dal Zahradníčkové prostor, aby na kameru zevrubně popsala, co kvůli své ochotě pomáhat zažívá. „Je to různé vyhrožování smrtí, sprosté nadávky,“ začala, než ji Čulík přerušil výkladem, že pracuje na univerzitě v Británii, v níž jsou běžně muslimští ministři. Po brexitu prý i oni od nějaké lůzy občas dostanou nějakou výhrůžku. „Ale tam ty výhrůžky předávají policii a ta to trestně stíhá,“ ukázal inspiraci.
„Tady to policii nezajímá,“ konstatovala zklamaně respondentka. Na policii jí prý řekli, že nadávky přes Facebook nedokáží vypátrat, protože je to americké médium. „Jenže to není pravda,“ chytil se tématu Čulík. Když mu Zahradníčková řekla, že se to od policie oficiálně dozvěděla, chtěl šéfredaktor Britských listů na kameru okamžitě slyšet jména a hodnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav