VIDEO Fico přešel ve věci uprchlíků od slov k činům. To musíte vidět

26. 2. 2016 11:20

Slováci se chtějí proti uprchlíkům bránit plotem. O cvičení Bariéra, kdy si slovenské složky vyzkoušely postavit mobilní zátarasy, informovala Ruptly.tv prostřednictvím serveru YouTube.cz.

VIDEO Fico přešel ve věci uprchlíků od slov k činům. To musíte vidět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Cvičení se odehrálo ve středu v Bratislavě. „Je jasné, že Evropská unie nezvládá ochranu svých hranic, neboť počet přistěhovalců jdoucích do Evropy se stále zvyšuje,“ uvedl k migrační krizi premiér Slovenska Robert Fico. 

„Ministerstvo vnitra muselo připravit technické řešení pro případ, že migranti, kteří zůstanou na slovinsko-rakouských hranicích, budou mít zájem se přesouvat dále na sever, přes Slovensko a Českou republiku do Německa,“ dodal k tomu premiér Fico. Zároveň uvedl, že nelegální migranti musí být zadrženi.

DenníkN.sk o plotu uvedl, že jde o bariéru, kterou používají vojáci v Afghánistánu i Iráku. Po naplnění pískem nebo hlínou by měla odolat i raketám či bombám. 

Celý text najdete ZDE

Jak je patrné i na videu, plot je v případě potřeby roztažen velmi rychle, jeho části vypadávají přímo z kontejneru za tahačem. Podle DenníkuN je v jednom kontejneru víc než 300 metrů plotu, kilometr se dá rozložit asi za hodinu. 

Kolik metrů plotu se koupilo, slovenské ministerstvo vnitra neprozradilo. Podle spekulací by však mělo jít o 7-50 km za téměř milion eur. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko

20:06 Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko

Papež František zavítal na nejmladší italskou státní univerzitu. Při této příležitosti prohlásil, že…