VIDEO Hrozivé scény v bytě Jana Rejžka? Údajně mlácená a vězněná žena promluvila

17. 7. 2017 13:31

Server Tíseň.tv, jenž monitoruje práci složek integrovaného záchranného systému, přinesl emotivní zpověď dívky Petry, které v minulých dnech měl ublížit rapper Jáchym Rejžek, syn hudebního publicisty Jana Rejžka a šéfdramaturgyně České televize Aleny Müllerové.

VIDEO Hrozivé scény v bytě Jana Rejžka? Údajně mlácená a vězněná žena promluvila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Rejžek, vystupující pod pseudonymem Churchill, prý nejdříve zmlátil spolubydlícího a pak dívku, kterou ten den poznal. Jak uvádí server, dívce se nakonec podařilo dovolat pomoci a policisté muže zadrželi. Kriminalisté sice po dohodě se státní zástupkyní navrhovali Rejžkovo uvalení do vazby, to však soudce neakceptoval. Přestože podle výpovědi jeho sousedů jde o opakované chování.

Video najdete ZDE.

Petra pro tiskovou agenturu Aktu.cz, jež dodává obsah na server Tíseň.tv, vypověděla, že se s Jáchymem Rejžkem seznámila ten den na internetu. „Neměla jsem co dělat, tak jsme se dohodli, že se sejdeme, pokecáme,“ řekla s tím, že nejprve se sešli venku, koupili si něco k pití a povídali si na lavičce. Pak šli k němu domů. Byt podle serveru patří jeho rodičům.

Anketa

Je v České republice svoboda slova?

4%
96%
hlasovalo: 7216 lidí

„Vcelku byl normální. Nepřišlo mi, že by byl nějak nemocný, psychopat,“ zmínila Petra. Doma jí nejprve Rejžek pustil hudbu, chvíli s nimi dokonce trávil čas i Rejžkův spolubydlící. „Že bychom byli úplně pod vlivem, to ne. Měli jsme náladu. Eskalovat to pak začalo, když se vrátil spolubydlící z města. Zničehonic Jáchym dostal záchvat, vzal si nůž a odešel vedle. Slyšela jsem, jak na sebe křičí, slyšela jsem rány, když jsem se šla podívat do chodby, na skříni a na dveřích byla krev,“ řekla s tím, že chtěla rychle odejít, ale bylo zamčeno.

Jáchym pak na ni, podle jejích slov, měl křičet, že jestli bude chtít odejít, tak ji zabije. „Potom jsme se chvíli dohadovali, jestli půjdu nebo nepůjdu. Podařilo se mi v kabelce vytočit 158, nemohla jsem do něj mluvit, ale mohla jsem jej nechat zapnutý. Nemohla jsem ale říct, kde jsem, to by bylo nápadné,“ řekla Petra s tím, že dvakrát se jí pak povedlo zdvihnout zpětné volání od policie. „Jáchymovi pak začalo docházet, že je vše špatně, a zavolal svému tátovi. Tomu řekl do telefonu, že nemůže najít klíče, že tam jsem a že chci jít pryč,“ vyprávěla Petra, že si pak vyžádala rozhovor s otcem Jáchyma, Janem Rejžkem. A dočkala se.

„Jeho táta mi řekl, ať mu vysvětlím svoji verzi příběhu. Tak jsem mu řekla, že je tam krev, spolubydlící nikde, a že chci okamžitě ten byt opustit. Jestli, když nemá klíče Jáchym, tak jestli tam nemůže přijet on. Odbyl mě. Něco ve stylu, co je mi do toho, bylo mu to asi jedno v tu chvíli,“ sdělila Petra.

„Nevím, jestli ten hovor byl ještě s otcem spojen, nebo ne, ale pak mi dal Jáchym pěstí. Měla jsem pod sebou louži krve. Pak jsem mu říkala, ať zavolá sanitku, tak ji zavolal. Hrála jsem, že asi umřu. Čekali jsme na sanitku, najednou našel klíč. Pánové ze zachránky si ze mně pak dělali srandu, jestli chci zavolat policii,“ poznamenala s tím, že policisté pak byli úžasní. 

K domácímu násilí vyráželi muži zákona kolem třetí hodiny ráno. O pomoc je požádala žena, která dle svých slov byla vězněna v bytě. Mimo jiné také uváděla, že ji někdo mlátil a že se z daného místa nemohla dostat. 

Psali jsme ZDE.

Kvůli jejím zraněním byla na místě i záchranná služba. Žena měla totiž poraněný obličej a především trpěla poruchami vědomí. Kromě modřin měla také řezné rány na ruce.

VIDEA ZDE

„Pane Rejžku, můžete mi říct, proč jste napadl tu dívku?“ zeptal se mladého muže redaktor, který je natočil. Ten se úvodem představil, že je ze zpravodajství. „Já jsem žádnou dívku nenapadl,“ odvětil mu Rejžek.

„Tady je pořád něco takového. Nějaké potyčky,“ sdělil spolubydlící Rejžka k celé události. Jeho samotného pak Rejžek napadl, mladík však utekl. Spolubydlící pak ukázal nepořádek, který měl po Jáchymově řádění zůstat. Nechyběly ani stopy krve. 

„Přišel mi takový mimo. Hodně pil. Byla jsem jednou svědkem, když dříve na hřišti obtěžoval jednu holku. Musel kamarád zasahovat, aby ji nechal bejt. Přivožralej, možná na drogách, já nevím. Ale teď jsem slyšela, že zase na něčem asi jede,“ podotkla pak jedna ze svědkyň.

Ve svých dvanácti letech Jáchym Rejžek vběhl podle Wikipedie pod auto a utrpěl mnoho závažných poranění. Následně přestal mluvit a jeho návrat do života byl pozvolný, po návratu mezi spolužáky jej však čekala šikana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…