VIDEO Jan Kraus se vyjádřil ke kapele Ortel. Proti hlavnímu proudu

3. 12. 2015 7:03

Moderátor Jan Kraus se v jím moderovaném pořadu Show Jana Krause, který vysílá televize Prima, ohradil proti kritice, která se snáší na hlavu umělců za to, že údajně přešli účast kontroverzní skupiny Ortel v soutěži Český slavík. Podle něj se s touto problematikou pojí řada úskalí, a tak by novináři neměli osazenstvo showbyznysu, mezi něž se Kraus sám zařadil, „kádrovat“.

VIDEO Jan Kraus se vyjádřil ke kapele Ortel. Proti hlavnímu proudu
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Kraus na úvod pořadu poukázal na „ohromnou nakládačku“, která nastala po slavnostním galavečeru soutěže Český slavík. Dvě ocenění si totiž odnesla i skupina Ortel mnohými označovaná jako xenofobní, fašistická, nacistická či rasistická. Samotného moderátora v této souvislosti zaujalo, že novináři kritizovali český showbyznys za to, že se proti účasti této hudební skupiny v anketě i na samotném slavnostním předávání cen nijak nevymezil.

Podle Krause se však s danou problematikou pojí řada úskalí, a proto nemůže kritika umělecké obce z pera novinářů padat na úrodnou půdu. „A já jsem si říkal, no oni o nás tak píšou, já jsem taky showbyznys, ti novináři, kteří nás zřejmě zapomněli informovat právě o té kapele, protože já ji třeba neznám. Myslím si, že je hodně lidí, co ji nezná, museli by nás o ní informovat, ukázat nám její texty, abychom viděli, že to skutečně je taková kapela. Pak tady máme zákony, které to zakazují, takže by to možná poté zajímalo policii.  Ale také tu máme zákony na svobodu slova,“ jal se moderátor obhajovat pranýřované osazenstvo českého showbyznysu.  

Na základě výše uvedených argumentů moderátor vyzývá novináře, aby umělce nekádrovali, neboť nejsou horší než novináři. Noviny i televize si prý nemají co vyčítat, jelikož se zhoršují stejnou měrou. Novinářská obec by také dle jeho názoru neměla psát o Českém slavíkovi, že je k ničemu. „Kouká na to jeden a půl milionu lidí, každý rok. To je dost. Řekl bych vám paroubkovsky – kdo z vás to má,“ zahlásil Kraus s výzvou, abychom se k sobě chovali uctivě a nedělali z jedné skupiny, že je obzvlášť nebohá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…