„Naším cílem je, aby se události druhé světové války už nikdy neopakovaly a aby Organizace spojených národů byla centrem zajištění bezpečnosti ve světě, aby se nikdo nesnažil dominovat ve světě a podřizovat jiné své vůli,“ prohlásil Lavrov u památníku Slavín, jehož součástí je také vojenský hřbitov s hroby 6 845 vojáků Rudé armády. Dočkal se reakce v podobě nadšeného provolávání „Rassia, Rassia“.
Rozdělená slovenská politická scéna
Spolu s Lavrovem dorazil také slovenský premiér Robert Fico, který zdůrazňoval, že si musíme vážit obětí, které byly položeny v zájmu záchrany života jiných lidí. To ostatně nezpochybnil ani Kiska, který dorazil k památníku samostatně. Na tiskové konferenci, která jeho cestě předcházela, zdůraznil, že vztah Slováků k ruské kultuře je velmi vřelý a všichni obyvatelé si velmi váží osvobození, které přinesli vojáci Rudé armády. To však nemění nic na tom, že Slovensko nemůže souhlasit s aktuálním chováním Ruska na Ukrajině a na Krymu zvláště.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: čtk, mp