VIDEO Táhni, čokoládový zrádče. Ukrajinskému prezidentovi lidé napadli firemní prodejnu

30. 1. 2016 11:47

Město Lvov je považováno za kulturní a hospodářské centrum západní Ukrajiny. Té části Ukrajiny, která je podle všeho motorem pohánějícím zemi k EU a Západu. Dalo by se proto předpokládat, že se tu bude popularitě těšit i prozápadní prezident Petro Porošenko. Tamní hlava státu se však přesvědčila, že to neplatí absolutně. Ve Lvově totiž došlo k útoku na jeho obchod.

VIDEO Táhni, čokoládový zrádče. Ukrajinskému prezidentovi lidé napadli firemní prodejnu
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Server PrvníZprávy.cz přináší informace o přibližně stovce lidí, kteří před obchodem s čokoládou společnosti Roshen vyzývali k demisi ukrajinského prezidenta Petro Porošenka. Skandovali „Vypadni, čokoládový zrádce!“. Protesty organizovali bojovníci z dobrovolnických praporů na Ukrajině.

Před obchodem byla také symbolicky oběšena figurína, která představovala právě Porošenka, za potlesku a souhlasného pískotu stovky demonstrantů. Jeden ze zaměstnanců obchodu se šel podívat ven, co se děje, když zaslechl halas, ale po chvíli se raději vrátil dovnitř.

VIDEO Z CELÉ AKCE ZDE

K dokreslení celé situace je ovšem třeba také dodat, že jen ve Lvově žije asi 730 tisíc lidí, takže demonstrace stovky radikálů nepředstavuje akci velkých rozměrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plesl řádil před kamerou ČT: Neříkejte pořád lidem, že je konec liberální demokracie. Co to je za hysterii! Babiš má 78 křesel, neudělá nic

23:40 Plesl řádil před kamerou ČT: Neříkejte pořád lidem, že je konec liberální demokracie. Co to je za hysterii! Babiš má 78 křesel, neudělá nic

V sobotu večer Události, komentáře nebývají. Volební sobota 21. října byla ale výjimečná. Šéf hnutí …