VIDEO Zločin na dětech! Pořád nějaké antixenofobní projekty...Václav Klaus vypěnil kvůli školství

21. 8. 2017 14:27

Expert ODS na školství Václav Klaus mladší zveřejnil na svém facebookovém profilu video z diskuze serveru SeznamZprávy. Již dříve řekl, že inkluze je zločin na dětech. Svá slova by zpátky nevzal.

VIDEO Zločin na dětech! Pořád nějaké antixenofobní projekty...Václav Klaus vypěnil kvůli školství
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Přítomen byl i Václav Klaus mladší s dítětem

„Inkluze je ideologický projekt, který české školství víceméně ničí. To, že plošně naháníme děti s mentálními handicapy od specialistů k nějakým 18letým asistentům s 14denním kurzem, bereme peníze těm učitelkám, stojí nás to miliardy, je zločin na dětech,“ sdělil jasně Klaus. 

„Ty děti v těch praktických školách, když tam přijdete, tak oni vám řeknou, mají třeba sedm hodin praktických škol. Ty ruce mají stejně šikovné jako my. Oni řeknou: Od nás má 90 procent výuční list, někteří mají i živnostenský list. Mají práci. A my tyhle děti vezmeme, pošleme do normální školy, místo praktické výchovy mají cizí jazyk, kde získají jen tu nejnižší kompetenci, že poznají, že to je cizí jazyk,“ zmínil Klaus. 

Původní text ZDE

„V realitě to funguje tak, že tam k žádné integraci nedochází. Ta paní učitelka učí stejně jako loni a předloni, a tam vzadu s asistentem sedí chudák dítě,“ zmínil své přesvědčení Klaus.

„Primární starostí školství je vzdělávat mladou populaci. Když uděláme tenhle projekt, ideové projekty, panevropské, protixenofobní, výuka mizí. Inkluze poškozuje české školství. Běžným žákům nic nepřináší, vůči dětem s handicapy je to zločin,“ řekl rázně Klaus. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…