Václav Klaus: Amnestie už je zapomenutá věc. Už i ti pravdoláskovci pochopili, že tam nic neuhrají

3. 6. 2017 9:43

Exrezident Václav Klaus přiznal, ze neměl odvahu omilostnit dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, jako to nyní učinil prezident Miloš Zeman. Pro server Blesk.cz pak uvedl, že tento krok současné hlavy státu jej nepobouřil.

Václav Klaus: Amnestie už je zapomenutá věc. Už i ti pravdoláskovci pochopili, že tam nic neuhrají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

Klaus v rozhovoru pro Blesk uvedl, že žádosti o omilostnění Jiřího Kajínka dostával. „Myslím, že nejsem drtivě odlišný od většiny občanů České republiky, kteří mají jisté pochybnosti o celé té kauze. Takže samozřejmě, že jsme to brali vážně, informovali jsme se o tom, hledali jsme argumenty. Nicméně neodhodlal jsem se k tomu,“ přiznal Klaus s tím, že se to neodvážil udělat. „Čekal jsem, že ten atak na mě bude větší než ten efekt, který by tento krok udělal,“ podotkl.

Původní text ZDE.

Zároveň dodal, že si stále stojí za amnestií, kterou učinil v závěru svého prezidentování. S tím je podle něj smířená celá země. „Je to věc zapomenutá a myslím, že ti různí aktivisté, pravdoláskovci, už vědí, že tím nic neuhrají, tak i oni přestali útočit,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…