Varování z německé kriminálky: Každý desátý imigrant je usvědčený zločinec

9. 11. 2015 18:20

Předseda Spolkového německého kriminálního úřadu André Schultz uvedl, že deset procent migrantů, kteří přišli do Německa, jsou delikventi, nikoliv váleční uprchlíci. Píše to server Česká-justice.cz na základě rozhovoru Schultze s deníkem Die Welt.

Varování z německé kriminálky: Každý desátý imigrant je usvědčený zločinec
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Schultz se zaměřil na město Brunswick, kde žádají o azyl tři tisíce uprchlíků. V okolí ubytovny podle něj došlo k nárůstu majetkové trestné činnosti, dokonce musela být zřízena zvláštní komise, která měla dostat situaci pod kontrolu. Podle něj jsou pachateli mladí lidé z Balkánu, Kavkazu či severní, střední a západní Afriky.

„Obvykle jsou to osoby, které byly odhaleny jako pachatelé už v jejich domovských zemích,“ podotkl s tím, že mezi pachateli nejrůznějších vloupání je i mnoho Gruzínců. „Dokonce lze v této souvislosti hovořit o organizované trestné činnosti a ruské mafii,“ dodal. Podle něj se mluví až o tisících lidí. 

„Náboženství a původ hrají vedlejší roli,“ dodal Schultz. Ten je zároveň pohoršen tím, že politici od roku 2011, kdy byli na zástupy přistěhovalců upozorňováni a varováni před nimi, nic neudělali.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…