Ve sněmovně dnes proběhne další kolo bitvy Babiše s Kalouskem. O EET

22. 1. 2016 6:01

Poslanci budou dnes pokračovat v debatě nad schvalováním kontroverzní elektronické evidence tržeb. V souvislosti se snahou pravicové opozice přijetí vládního návrhu zákona zabránit se opět neočekává, že by o něm hlasovali.

Ve sněmovně dnes proběhne další kolo bitvy Babiše s Kalouskem. O EET
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek hovoří ve sněmovně

Diskuse bude pokračovat na mimořádné schůzi čtvrtý jednací den. Předpokládá se podobný scénář, jaký skýtaly tři předchozí. V nich se Sněmovna k rozhodnutí celkově po více než 13 hodinách jednání nedostala. Na vystoupení navíc stále čeká dvacítka poslanců, která se do debaty řádně přihlásila.

Vláda si od elektronické evidence tržeb slibuje omezení šedé ekonomiky a tím i narovnání podnikatelského prostředí a vyšší výběr daní. Pravice naopak tvrdí, že evidence zničí hlavně drobné živnostníky, kterým ztíží práci a zvýší výdaje. Varuje také před možným zneužitím získaných dat.

TOP 09 i ODS ohlásily, že budou postupovat tak, aby Sněmovna zákon nikdy neschválila. Koaliční zástupci avizovali, že dolní komora by měla rozhodnout ještě v lednu. Nyní od záměru silovějšího řešení patrně ustupují. Důvodem by mohly být obavy, že by koalice narazila u Ústavního soudu, pokud by se na něj opoziční pravice obrátila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…