Vědec a kandidát do EP Solis napsal prezidentovi. Shrnul zločiny NATO a rozčílil se nad neomaleností jeho šéfa

13.04.2014 20:14

Otevřeným dopisem se na prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) obrátil kandidát strany Ne Bruselu-Národní demokracie Daniel Solis. V dopise se obou ústavních činitelů ptá, zda udělili souhlas generálnímu tajemníkovi NATO Andersovi Foghu Rasmussenovi, během jeho návštěvy Prahy 10. dubna, mluvit veřejně jejich jménem.

Vědec a kandidát do EP Solis napsal prezidentovi. Shrnul zločiny NATO a rozčílil se nad neomaleností jeho šéfa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Na svém videoblogu, uvedeném na oficiálních stránkách Organizace severoatlantického paktu (OSAP), hovoří totiž generální tajemník této organizace vašimi jmény. Jménem prezidenta České republiky Miloše Zemana a jménem předsedy vlády ČR, Bohuslava Sobotky. Osobně se mi to zdá velmi zarážející, proto vás oslovuji tímto otevřeným dopisem,“ píše Solis mimo jiné.

K dopisu přikládá přepis zmíněného vyjádření Rasmussena. V něm šéf NATO obviňuje Rusko z nepokryté vojenské agrese vůči Ukrajině, z toho, že na východní Ukrajině vyvolává etnické napětí a provokuje nepokoje. Rasmussen v něm vyzývá Rusko, aby tuto svoji činnost ukončilo a nevracelo se zpět do období studené války.

Celý text ZDE.

Vy jste zase bombardovali Jugoslávii

Takové výzvy ze strany aliance ale Solisovi, vzhledem k jejím nedávným aktivitám v mezinárodních konfliktech, přijdou nepatřičné: „Tento projev přichází patnáct let po tom, co vojenské jednotky severoatlantického paktu bombardovaly Jugoslávii, celých 78 dní a to bez jakéhokoliv mandátu Bezpečnostní rady OSN. V přímém důsledku bombardování zahynulo přes 2000 lidí, z toho 88 dětí, zabitých mj. i kobercovými a uranovými pumami,“ píše Solis v otevřeném dopise.

Zmiňuje též nedávnou vojenskou misi některých zemí NATO v Libyi: „Nevolený úředník, který hovoří za hlavu státu a za předsedu vlády naší republiky, si troufá nařknout Rusko z ilegitimních akcí poté, co organizace, ve které úřaduje, podnikla 26 500 náletů mezi 31. březnem a 31. říjnem 2011 na Libyi.“

Česká vláda by neměla podlehnout hysterii

V závěru Solis vyjadřuje přání, že česká vláda „nepodlehne hysterii kolem synteticky vyvolaného napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací, nafouknutou soukromými finančními zájmy nadnárodního vojensko-průmyslového komplexu, pohotově přiživované účelovou, dobře vykrmenou mediální klakou“.

Daniel Solis byl členem Strany zelených. Ze strany odešel spolu s Olgou Zubovou. Stal se zakládajícím členem Demokratické strany zelených a byl lídrem její kandidátky do Evropského parlamentu v roce 2009. Nyní kandiduje do Evropského parlamentu opět, tentokrát za stranu Ne Bruselu-Národní demokracie, jejímž předsedou je bývalý novinář Adam B. Bartoš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…