Vedení Prahy projedná výběr právníků pro spor kvůli Blance

15. 3. 2016 6:24

Radní hlavního města by dnes měli projednat výběr právníků pro zastupování Prahy s firmou ČKD Praha DIZ ohledně stavby tunelu Blanka. Firma po městě v arbitráži požaduje asi 779 milionů. Na programu jednání by měla být rovněž problematika auditu Správy pražských hřbitovů nebo výběrového řízení na ředitele SPŠ Na Třebešíně.

Vedení Prahy projedná výběr právníků pro spor kvůli Blance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projížka tunelovým komplexem Blanka. Ten má být konečně otevřen tuto sobotu

Spor mezi městem a firmou se týká technologické části stavby tunelu Blanka. ČKD Praha DIZ si podle dokumentu nárokuje celkem asi 779,14 milionu korun. Žalobu firma podala zhruba v polovině letošního ledna.

Na programu jednání by se rovněž měl objevit materiál týkající se auditu městské příspěvkové organizace Správy pražských hřbitovů. Radní by měli projednat vypsání tendru na auditorskou firmu. Schválit by vedení města mělo také vypsání výběrového řízení na ředitele SPŠ Na Třebešíně. Bývalého ředitele odvolali radní po té, co zemřela jedna z učitelek, kterou šikanovali tři žáci.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ať si na mě pošlou ÚOOZ, ať si naserou!“, „Scheiße Merkel!“. Bartoš se na veřejnosti utrhl ze řetězu. Rozžvýkal i „obsílku od Sobotky“

18:47 „Ať si na mě pošlou ÚOOZ, ať si naserou!“, „Scheiße Merkel!“. Bartoš se na veřejnosti utrhl ze řetězu. Rozžvýkal i „obsílku od Sobotky“

REPORTÁŽ Extremista Adam B. Bartoš, stojící v čele Národní demokracie, uspořádal demonstraci. Spolu …