Velice chytrý krok Bohuslava Sobotky. Babišův šéfredaktor píše muži, který se má stát hejtmanem

29. 1. 2016 13:13

Šéfredaktor Lidových novin István Léko se rozepsal o podnikateli Josefu Bernardovi, podílníkovi ve společnosti Škoda Transportation a někdejším blízkém spolupracovníkovi miliardáře Martina Romana. „Jako lídr sociální demokracie v Plzeňském kraji se chce stát letos hejtmanem,“ uvádí.

Velice chytrý krok Bohuslava Sobotky. Babišův šéfredaktor píše muži, který se má stát hejtmanem
Foto: skoda.cz
Popisek: Škoda Transportation

Jak následně Léko uvádí, jde o nesmírně chytrý krok ze strany premiéra a předsedy strany Bohuslava Sobotky, neboť v Bernardovi získává absolutně loajálního člověka, za jehož kampaň nebude muset možná dát ani korunu. 

„Firma, kterou kandidát Bernard spoluvlastní, dostala před několika týdny od státních Českých drah 468 milionů korun a počítá se s tím, že ještě obdrží dalších 628 milionů. Část této úctyhodné sumy jistě připadne akcionářům a jeden z nich, který by rád byl hejtmanem, může svůj podíl z peněz získaných od státního dopravce použít na financování kampaně,“ poznamenává Léko. 

Ve sporu mezi Českými drahami a Škodou Transportation, jak Léko konstatuje, jde o to, že Škoda Transportation dodala 20 nových lokomotiv o pět let později, než měla. „Místo toho, aby zaplatila smluvní pokutu, u soukromého rozhodčího soudu dosáhla toho, že má naopak dostat od Českých drah zaplaceno více, než bylo původně sjednáno. Neuvěřitelné, že?“ dodává s tím, že zarážející je, že premiér Sobotka se nestaví na stranu daňových poplatníků, tedy Českých drah. „Sobotka prohlásil, že situace není pro Škodu Transportation přívětivá (i když v tomto ohledu není moc srozumitelné, proč by tomu tak mělo být) a že i tato firma je významný zaměstnavatel, se kterým by se České dráhy měly dohodnout, aby celou věc dál zbytečně neeskalovaly,“ píše Léko. 

„A nakonec poznámka k souvisejícímu výroku premiéra Sobotky o tom, že vždy bude ‚hájit zájmy České republiky a s tím související zájmy českých podniků‘. Pokud takovým podnikem Sobotka myslí Škodu Transportation, pak mu připomínáme, že jediným akcionářem této společnosti je zcela neznámá kyperská firma CEIL. Tuto firmu se sídlem v Limassolu v dozorčí radě Škody Transportation zastupují dva občané z Monaka – Marek Čmejla a Jiří Diviš. I když možná počítají s tím, že se budou brzy stěhovat do vězení do Švýcarska, kde byli nepravomocně odsouzeni za trestnou činnost související s privatizací Mostecké uhelné společnosti,“ uzavřel šéfredaktor Lidových novin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…