Velmi drsné prohlášení německého ministra. Tato pravidla chce zavést v rámci boje s terorismem

11. 8. 2016 15:20

Německo se rozhodlo přijmout protiteroristická opatření v boji proti islamistickým ozbrojencům. Ta budou zahrnovat možnost odebrání německého občanství lidem, kteří bojují ve službách teroristických skupin a snadnější deportaci zločinců cizího původu. Informuje BBC.

Velmi drsné prohlášení německého ministra. Tato pravidla chce zavést v rámci boje s terorismem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere oznámil plán na zpřísnění bezpečnostních opatření v boji proti terorismu. Chce mimo jiné rozšířit i sledovací pravomoci policie a poskytnout jí lepší vybavení. Rovnou však zamítl, že by mělo dojít i na zákaz nošení burek.

Ačkoliv na něj někteří jeho kolegové z CDU naléhali, Maiziere řekl, že zákaz nošení burek by byl „problematický“ a dodal, „nemůžete zakázat všechno, s čím nesouhlasíte“.

„Navrhuji, aby němečtí občané, kteří bojují v zahraničí v řadách teroristických milic v cizích zemích a účastní se bojových operací, mající dvojí občanství – jen a pouze v tomto případě – přišli o svoje německé občanství,“ pronesl během tiskové konference. Dodal, že současné návrhy se týkají pouze opatření, která by vedla k okamžitému zvýšení bezpečnosti. Mezi ně chce také zahrnout kriminalizaci „propagace terorismu“.

Jeho vystoupení se však nelíbilo sociálním demokratům ani členům Zelených, kteří zcela odmítají jakoukoliv možnost zbavení dvojího občanství.

Maiziere chce mimo jiné přijít i na způsob, jak by mohli doktoři dát tip policii v případě, že by měli podezření, že jejich pacient by mohl představovat riziko, aniž by však přitom porušili lékařské tajemství. V současnosti jim za jeho porušení totiž hrozí až rok vězení či peněžitá pokuta.

Oznámil také, že Německo nebude tolerovat žádné cizince, kteří se skrývají za falešnou identitu a ti tak budou čelit okamžité deportaci. Jeho slova doplnil šéf bavorské zpravodajské služby Manfred Hauser, podle kterého je v zemi vysoké riziko teroristického útoku. Islámský stát podle jeho informací vysílá do Německa teroristy „převlečené“ za uprchlíky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

4:42 "Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

PŘÍBĚH Cizí špion, donašeč Kremlu. Tím se pro většinu českých médií stal známý ruský novinář Vladimi…