Video z maďarského nádraží budí emoce: Běžencům rozdávají jídlo a vodu, ti je pohrdlivě odhazují na koleje

4. 9. 2015 23:19

Na sociální síti Facebook koluje video zachycující uprchlíky na nádraží, kteří dostávají od maďarských policistů a dobrovolníků jídlo a vodu, aby vydrželi zdlouhavou cestu. Chovají se ale nepochopitelně. Místo, aby za donesenou vodu poděkovali a spotřebovali ji, hází dary pod vlak nebo do sousedního kolejiště a pokřikují. A ozývají se na to i patřičné reakce.

Video z maďarského nádraží budí emoce: Běžencům rozdávají jídlo a vodu, ti je pohrdlivě odhazují na koleje
Foto: Redakce
Popisek: Maďarská vlajka

Uprchlíci v Maďarsku dávají jasně najevo, že chtějí dál na Západ. Činí tak poměrně nezvykle. Na sociální síti koluje video, na němž je zachycena skupina uprchlíků, kteří dlí buď ve vlaku, nebo postávají před vlakem a rázně odmítají nabízenou pomoc.

Lidé běžencům přináší balíky s lahvemi pitné vody a balíčky s jídlem, pokládají je přímo před uprchlíky na zem, aby si je mohli převzít, najíst se a napít se, načež mladí muži uprchlíci tyto balíky s lahvemi pitné vody popadnou oběma rukama a odhodí je co nejdál od vlaku. Nedělají to úplně všichni, někteří pomoc vděčně přijímají, jde především o děti. K vidění je však také scéna, kde jsou právě dětem podávány balíčky s jídlem přímo do vlaku a dospělí uprchlíci na to reagují tím, že demonstrativně zavírají okna ve vagonu, aby nebylo možné další pomoc předat.

VIDEO ZDE

Podobné chování ovšem vyvolává velmi ostrou reakci diskutujících na sociální síti. Komentáře v angličtině uprchlíky označují za prasata a vyzývají je, aby zmizeli do džungle. Další lidé se ptají, jaký přínos budou představovat pro Německo lidé, kteří na maďarském nástupišti jen křičí a hrubě odmítají maďarskou vstřícnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…