Vitásková vrací úder: Napsala premiérovi dopis, Sobotku zřejmě nepotěší

25. 2. 2016 21:13

Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková je v posledních týdnech pod ostrou palbou. Od soudu dostala přes osm let za nezákonné kroky vůči solárním baronům, zatím ovšem nepravomocně, a do nedávna se mluvilo o tom, že bude odvolána. K dovršení všeho zlého se do ní pustil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vyčetl jí, že občané doplatí na plánované nové tarify elektřiny. Vitásková si to ale nedala líbit a poslala premiérovi dopis.

Vitásková vrací úder: Napsala premiérovi dopis, Sobotku zřejmě nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková

„Vážený pane předsedo vlády, dovoluji se na Vás obrátit otevřeným dopisem v záležitosti přípravy Nové tarifní struktury v elektroenergetice. Velmi vítám, že se o danou problematiku zajímáte, a ráda bych takto veřejně sdělila několik informací, které v záplavě nejrůznějších zavádějících kampaní zanikají,“ zahájila Vitásková dopis, o kterém informoval server Neovlivní.cz.

Šéfka úřadu následně konstatovala, že nové tarify připravoval expertní tým, jenž byl složen ze zástupců ministerstva průmyslu, firmy ČEZ, E.ON., PRE a jiných velkých hráčů. Taktéž oponenti jsou toliko z řad zástupců Sdružení velkých spotřebitelů energie. Krátce řečeno, za novými tarify, které mohou poškodit malé odběratele, stáli podle Vitáskové vláda a velcí hráči na trhu. Sama si však nechala zpracovat posudky oponentní a odmítla podepsat předložený materiál.

Nikoli poprvé zdůraznila, že hodlá stát na straně malých spotřebitelů. „Překvapilo mne, že se najednou ti, kteří projekt prosazovali a připravovali, tváří, že ‚sedí na zadním sedadle‘ a že s ním vlastně nemají nic společného, že je to rozhodnutí výhradně Energetického regulačního úřadu,“ pokračovala Vitásková.

Přitom jen díky reakci ERÚ se rozběhlo kolečko připomínek k novým tarifům a dochází k obsáhlé debatě s veřejností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…