Vláda bude jednat o pojišťovnách, evidenci účtů či viru zika

3. 2. 2016 6:12

Vláda se na dnešní schůzi vrátí k projednání sporné novely zákona, která upravuje činnost pojišťoven a zajišťoven podle několika evropských směrnic. Cílem je posílení jejich finanční stability a ochrana spotřebitelů. Vláda jednání o novele přerušila v polovině ledna. Ministři by měli hovořit také o připravenosti republiky na možnou nákazu virem zika.

Vláda bude jednat o pojišťovnách, evidenci účtů či viru zika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Sněmovna loni v listopadu zákon, který navíc obsahoval i omezení provizí pojišťovacích zprostředkovatelů, neschválila. O novele zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích jako samostatné normě bude vláda jednat také.

Kabinet má na programu i návrh zákona o centrální evidenci účtů fyzických a právnických osob vedených u bank a záložen. Data v evidenci, kterou by měla spravovat Česká národní banka, mají být podle plánu aktualizována minimálně denně. Cílem je zejména boj proti daňovým únikům.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) má předložit zprávu o připravenosti ČR na hrozbu nákazy virem zika. Podle ní budou testy na nákazu provádět laboratoře v Praze, Ostravě a Ústí nad Labem. Protože se virus nepřenáší mezi lidmi, nebude podle zprávy nutné při podezření na nákazu aktivovat systém pro zvládání vysoce nakažlivých nemocí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…