Vláda bude jednat o zdravotním pojistném, mýtu či daru zbraní

25. 1. 2016 8:04

Vláda dnes projedná návrh ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD) na změnu přerozdělování vybraného pojistného. Od ledna příštího roku by podle něj měly zdravotní pojišťovny dostávat víc na chronické pacienty. Nyní se suma rozděluje podle věku a pohlaví. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyslechne také zprávu o přípravě nového výběru mýtného a rozhodne o darování zbraní a munice do Iráku a Jordánska.

Vláda bude jednat o zdravotním pojistném, mýtu či daru zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Irácké a kurdské armádě chce ministerstvo obrany poslat přes 6500 nových i použitých samopalů a přes sedm milionů nábojů. Dalších téměř sedm milionů nábojů by mělo dostat Jordánsko.

Domácí bezpečnostní situace se týká návrh ministerstva vnitra, aby v Česku po vzoru dalších zemí začal fungovat systém stupňů ohrožení terorismem. Ministři rozhodnou také o povolání vojáků k dalšímu zabezpečení areálu muničních skladů ve Vrběticích, kde v říjnu 2014 vybuchla munice. Zatím stálo zabezpečení armádu, policii a hasiče do konce minulého roku 348,1 milionu ko­run.

Na programu má vláda také zřízení Rady vlády pro transparentní veřejné zakázky, strategii prevence kriminality do roku 2020, strategii rozvoje sociálního bydlení na deset let a novou koncepci vězeňství.

Po zasedání vlády čeká špičky vládních stran ve Strakově akademii koaliční jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

18:48 Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

V šest hodin večer středoevropského času promluvil na půdě OSN český prezident Miloš Zeman. Tak jako…