Vláda bude řešit rozpočet i vyznamenání pro Wintona

16. 6. 2014 6:32

Koaliční kabinet se dnes bude znovu zabývat přípravou státního rozpočtu na příští rok. Čeká ho také jednání o návrhu na vyznamenání zachránce stovek židovských dětí Nicholase Wintona Řádem Bílého lva nebo diskuse o zřízení dvojice fondů, které by sloužily k rozšíření kapacit mateřských a základních škol.

Vláda bude řešit rozpočet i vyznamenání pro Wintona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na vládní lavici ve sněmovně

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by na jednání vlády měl předložit předběžný návrh příjmů a výdajů státního rozpočtu a státních fondů na rok 2015 i další dvě léta. Vyjednávání o rozpočtu by se pak kabinet měl věnovat i v dalších týdnech.

Již dnes ale zřejmě navrhne prezidentu republiky Miloš Zemanovi, aby vyznamenal Nicholase Wintona. Prezident už v minulých týdnech uvedl, že Wintonovi toto nejvyšší státní vyznamenání udělí.

Nové fondy by pomohly rozšířit počet míst v mateřských školách

Vedle toho má kabinet na programu například návrh ministerstva školství na zřízení dvou fondů, z nichž by obce mohly čerpat peníze na rozšíření kapacit svých mateřských a základních škol. Kapacita mateřských škol je přitom zejména v prstenci kolem Prahy a satelitních obcích dlouhodobě nedostatečná.

Zabývat se vláda bude také návrhem ministerstva financí na omezení dopadů vývoje kurzu koruny na čerpání zbývajících peněz u operačních programů EU pro roky 2007 až 2013 a následných dopadů pro státní rozpočet. Ministerstvo financí dále pro jednání kabinetu navrhuje v rámci předkládané zprávy o výsledcích finančních kontrol ve veřejné správě za rok 2013 zajistit přijetí konkrétních opatření ke zvýšení účinnosti finanční kontroly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

13:01 Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně …