Vláda projedná lepší ochranu klientů cestovních kanceláří

25. 6. 2014 6:29

Vláda dnes projedná novelu zákona o podnikání v cestovním ruchu, která by měla zvýšit ochranu klientů cestovních kanceláří v případě úpadku CK. Návrh má především zamezit postupům některých pojišťoven, které při úpadku cestovní kanceláře vracejí zákazníkům pouze část vložených peněz. Podle nových pravidel bude muset pojištění proti úpadku krýt veškeré zákonné nároky klientů cestovních kanceláří v plné výši. Zákon má vstoupit v účinnost na začátku příštího roku.

Vláda projedná lepší ochranu klientů cestovních kanceláří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu premiéra Bohuslava Sobotky

Kabinet by měl také schválit odvolání šéfa civilní rozvědky Iva Schwarze. Podle dřívějších informací médií by měl skončil k 1. červenci, později by se měl stát velvyslancem v Izraeli.

Ministři by měli projednat rovněž novelu zákona o cenách, podle které by od září cenový věstník nebyl zveřejňován v papírové podobě, ale pouze elektronicky.

Vláda by mohla jednat i o novele zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, takzvaném procesu EIA. Bod sice není na programu, ministerstvo životního prostředí ale tento týden oznámilo, že novelu na dnešní jednání předloží. Norma, která má umožnit širší účast veřejnosti v procesu povolování záměrů, by měla platit od 1. ledna 2015, jinak hrozí problémy s čerpáním evropských dotací.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

7:46 Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

TÝDEN V MÉDIÍCH Galerii nesmyslů vyslovených z veřejnoprávní obrazovky rozšířil v uplynulém týdnu po…