Vladimír Dlouhý je komunistický vyčůránek, napsal Reflex

26. 6. 2012 11:15

Někdejší komunistický straník a populární exministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý oznámil, že se bude ucházet o post prezidenta republiky. Má šanci na zvolení? Jaké má zkušenosti? Podle webu časopisu Reflex je exministr „vyčůránkem“, který umí využít příležitostí. Jak popisuje sám sebe?

Vladimír Dlouhý je komunistický vyčůránek, napsal Reflex
Foto: archiv
Popisek: Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Každým dnem je blíž okamžik, kdy si čeští občané poprvé přímo zvolí svého prezidenta. Reflex si všímá faktu, hned několik kandidátů na příští hlavu státu se „honosí“ titulem bývalých členů KSČ. Jsou to Miloš Zeman, Jan Fischer a Vladimír Dlouhý. Druzí dva jmenovaní přitom vstoupili do strany až v době hluboké normalizace, kdy muselo být všem jasné, co jsou komunisté za sebranku. Chceme na Hradě lidi jako Vladimír Dlouhý?

Možná není neschopný

„Vladimír Dlouhý není možná zlý člověk. Ani přesvědčený komunista. Možná není ani neschopný. V každém případě je jedno, to, čemu se česky říká "vyčůránek". Občané jsou svobodní lidé, mohou se rozhodnout, jestli jejich prezidentem bude některý z komunistických vyčůránků,“ píše Reflex.

Bývalý ministr průmyslu a obchodu v Klausově éře v posledních dnech dělá všechno pro to, aby na sebe upoutal pozornost a zvýšil své šance na zvolení. Mezi jiným nově založil webové stránky, kde se snaží vysvětlit, co ho ke kandidatuře vedlo.

„Vím, že usiluji o funkci, která má výkonné pravomoci jen ve vybraných oblastech. Přesto se domnívám, že prezident republiky může a musí mít vizi a svojí autoritou ji prosazovat. Poprvé v dějinách naší země budou občané volit svého prezidenta přímo. Takto zvolený prezident bude mít od obyvatel silné pověření a této odpovědnosti musí být schopen i dostát. Právě to mu bude dávat právo a autoritu vizi prosazovat,“ píše Dlouhý na svém webu.

Firmy by měly daně platit doma

A co by chtěl prosazovat? Byl by např. rád, kdyby občany dovedl k větší občanské angažovanosti. Rád by docílil větší důvěry lidí v soudní systém, nebo toho, aby se české firmy více prosazovaly za hranicemi, ale daně odváděly doma.

K tomu, aby pomohl prosadit tyto i další věci se Dlouhý cítí být kompetentní. Podle vlastních slov hovoří pěti jazyky, je uznávaným ekonomem. „Působím v několika mezinárodních expertních organizacích. Například jako místopředseda Evropské skupiny Trilaterální komise a dále člen DER Dialog (Dialog Evropa-Rusko), Euro 50 Group (společenství evropských ekonomů, sledujících problematiku evropské integrace a společné měny) a italské nadace European House-Ambrosetti. V letech 2010-2012 jsem byl členem Evropské skupiny poradců Mezinárodního měnového fondu,“ popisuje prezidentský kandidát své zkušenosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

17:40 Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

V jedné z posledních předvolebních debat se spolu utkali Andrej Babiš (ANO), Miroslav Kalousek (TOP …