„To, k čemu došlo, je dvouciferné navýšení minimální mzdy, je to bez dohody se sociálními partnery. Je to už třetí navýšení minimální mzdy v tomto volebním období a je provedeno dva dny před volbami,“ zahájil zostra Špicar. Nevadí mu prý samotné navýšení minimální mzdy, vadí mu spíše to, že vláda tuto mzdu navyšuje svévolně a nedává podnikatelům prostor, aby se na to mohli připravit.
Minimální mzdu pobírají jen asi tři procenta zaměstnanců, ale zaměstnavatelé musejí vynaložit mnohem větší množství prostředků, protože na minimální mzdu jsou následně navázány i další platy. Zaměstnavatelé přitom mohou zvyšovat mzdy jen podle toho, jak jim to dovolují zisky, které nejsou nijak obrovské, protože naše firmy často působí v pozici subdodavatelů, takže si nemohou „vyskakovat“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp