„Osmnáct ze dvaceti nejčtenějších článků na Guardianu se týká MH17. Článkům, které se zabývají posledními událostmi v Gaze, však patří až jedenadvacátá pozice. Není samozřejmě příliš složité přijít na to, proč tomu tak je. Většina z nás si nedovede představit, jaké je to žít v tak vzdálené oblasti jako je Gaza. Naopak téměř každý z nás někdy letěl letadlem. Jsme morbidně fascinováni dojemnými příběhy pasažérů, kteří na poslední chvíli změnili svůj let a ošálili tak smrt či těmi, kteří bohužel učinili pravý opak a šli tak smrti sami naproti," pozastavuje se Freedland nad uvažováním konzumentů médií.
Články týkající se střetů v Gaze podle Freelanda vzbuzují ve čtenářích odlišné pocity a zmiňuje při té příležitosti smutný text svého kolegy Petera Geaumonta, jenž popisoval smrt tří Palestinců, kterým spadla do ložnice bomba. „Při čerpání takových informací o Gaze se samozřejmě bojíme smrti úplně stejně. Tyto události však zároveň bereme jako věc, která se nám nemůže nikdy stát. Nežijeme v Gaze, nemůžeme rozumět každodenním problémům, které tíží Palestince. Naše reakce není zaměřena dovnitř, ale ven," míní Freedland.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pro