Všichni se bojí ČT, napsal Okamura

08.02.2017 15:01

Z PROFILŮ Tomio Okamura dnes odpověděl na řadu dotazů, které se v poslední době nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

Všichni se bojí ČT, napsal Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Uvažujete o tom, že ve volební kampani vystoupíte pro zrušení Chovancova dezinformačně-cenzurního oddělení? Stane se případně snaha o jeho zrušení jedním z vašich volebních témat?“ zajímalo Moniku P.

„Myslím, že není třeba plést tohle do kampaně – po volbách to, myslím, každý ministr vnitra zruší sám od sebe. Navíc pochybuji, že tahle pitomost je z hlavy Milana Chovance – tohle je direktiva, která ideově zapadá do tandemu Sobotka–Dienstbier–Chvojka,“ odpověděl Okamura.

Celé znění otázek a odpovědí je ZDE

Míla chtěla vědět, kdy a kde Okamura plánuje setkání s občany na Vysočině. „V tuto chvíli jsou předběžně naplánovány na Vysočině dva termíny – 20. května a 18. června – pro podrobnosti napište prosím na e-mail vysocina@spd.cz,“ reagoval Okamura.

„Považujete za normální, aby byl v jedné zemi EU odsouzen člověk na rok do vězení nepodmíněně za to, že položil na kliku mešity slaninu, zatímco v jiné zemi EU jsou odsouzeni lidé k několika hodinám veřejně prospěšných prací za to, že zapálí synagogu?“ ptal se další čtenář. „Ne, není to normální. Evropa páchá sebevraždu. Ale čím dál tím více lidí si to uvědomuje. Navíc islám nepovažujme za pouhé náboženství – je to nenávistná ideologie, která je neslučitelná s demokracií a lidskými právy,“ uvedl Okamura.

Odpovídal také na námitku, že občané Velké Británie rozhodli v referendu o vystoupení z Evropské unie. Nejvyšší soud však rozhodl, že si vláda musí i zahájení procesu vystoupení nechat schválit parlamentem.

„Co navrhujete, aby se to u nás nestalo, pokud vůbec někdy vláda referendum schválí?“ zajímalo čtenáře.

Okamura uvedl, že referendum v Británii bylo jen konzultační. „Nemělo žádnou skutečnou právně vymahatelnou platnost. My v ČR navrhujeme jiný typ referend – hlasování, které je právně závazné a přímo ukládá povinnost parlamentu v duchu referenda přijmout odpovídající zákony, případně ukládá vládě činit odpovídající kroky. Soud v Británii pouze konstatoval, že podle zákona a ústavy je nutné, aby o vystoupení formálně rozhodl parlament – to je vše – není to žádný problém,“ vysvětlil Okamura.

„Můžete se zasadit o to, aby hospodaření ČT bylo transparentní a kontrolované?“ ptal se další čtenář. „Bohužel v boji o průhledné financování ČT jsme absolutně sami – všechny partaje se ČT bojí,“ prozradil Okamura.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…