Výbor doporučí sněmovně, zda má vydat Chaloupku ke stíhání

6. 6. 2012 6:13

Sněmovní mandátový a imunitní výbor ve středu doporučí poslancům, zda mají vydat k trestnímu stíhání Otto Chaloupku (VV). Policie ho chce obvinit pro podezření z přijímání úplatku od jeho bývalého asistenta. Sněmovna by měla o Chaloupkově stíhání rozhodnout příští týden.

Výbor doporučí sněmovně, zda má vydat Chaloupku ke stíhání
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka

K Chaloupkově případu se výbor sešel už dvakrát, někteří členové o něm mají pochyby. V kauze jde o to, že poslancův bývalý asistent Vratislav Vařejka mu musel vracet část peněz, které dostával od sněmovny za svou práci. Chaloupka uvádí, že šlo o domluvu, že peníze sloužily na předvolební kampaň a že je nevinen.

Policie chce zřejmě stíhat i Vařejku pro podezření z poskytování úplatku. Policie soudí, že musel Chaloupkovi dávat část peněz kvůli tomu, aby mohl dál pracovat jako jeho asistent.

V úterý sněmovna potvrdila stíhání Davida Ratha, kterého policisté obvinili z přijímání úplatku v souvislosti s údajně zmanipulovanou zakázkou na opravu buštěhradského zámku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už někdo emigroval? ptá se zkušený muž. Zatím to vypadá, že kavárna zapláče. Sledujeme výsledky, ale pane Kalousku, je to zlé

15:32 Už někdo emigroval? ptá se zkušený muž. Zatím to vypadá, že kavárna zapláče. Sledujeme výsledky, ale pane Kalousku, je to zlé

Po sečtení poloviny okrsků vede ANO Andreje Babiše s 31 procenty, následuje jej SPD s 11 procenty, O…