Výbuch v Istanbulu: V ohrožení byla česká církevní delegace

12. 1. 2016 14:02

Velké štěstí měla dnes delegace české pravoslavné církve, která se dnes shodou okolností nacházela v Istanbulu jen asi sto metrů od místa, kde došlo k sebevražednému atentátu, který si podle posledních zpráv vyžádal deset mrtvých. Pravoslavná církev na to dnes upozornila na svém oficiálním facebookovém profilu.

Výbuch v Istanbulu: V ohrožení byla česká církevní delegace
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Delegace české pravoslavné církve vedená vladykou Michalem dnes jednala v Ekumenickém patriarchátu v Istanbulu.

Sebevražedný atentátník se přitom dnes v Istanbulu odpálil pouhých 100 metrů od místa, kde byla zmíněná delegace ubytována. „V době výbuchu byla celá naše delegace na hotelu,“ píše se na facebookovém profilu české pravoslavné církve s tím, že všichni členové delegace jsou v pořádku a pokračují v plánovaném programu.

Mezi mrtvými jsou cizinci i Turci

K výbuchu v historickém centru evropské části Istanbulu došlo dnes dopoledne. Exploze si vyžádala deset mrtvých a 15 zraněných. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bez upřesnění řekl, že mezi mrtvými a zraněnými jsou cizinci i Turci. Za útok je prý odpovědný sebevražedný útočník „syrského původu“. Bezpečnostní zdroje zatím neoficiálně přisuzují odpovědnost radikální formaci Islámský stát (IS).

Mezi zraněnými je devět německých turistů a dva peruánští občané, uvedl list Hürriyet. Podle norských úřadů byl zraněn i jeden Nor.

Podle předběžných informací úřadu istanbulského guvernéra nejsou mezi zraněnými ani oběťmi čeští občané, řekla ČTK mluvčí Ministerstva zahraničí ČR Michaela Lagronová.

Celý text příspěvku na oficiálním facebookovém profilu Pravoslavné církve v českých zemích:

Prosíme o Vaše modlitby za delegaci naší Církve, vedenou vladykou Michalem, na dnešní jednání v Ekumenickém patriarchátu v Istanbulu.

Dnes v Istanbulu vybuchla bomba, pouhých 100 metrů od místa, kde je naše naše delegace ubytována a v době výbuchu byla celá naše delegace na hotelu. Všichni jsou v pořádku a pokračují v plánovaném programu.

Bůh ochraňuj vladyku Michala a jeho doprovod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…