Vyhlášený slovenský protiruský komentátor chtěl vychválit Ukrajince. Ale dopadlo to přesně naopak

20. 1. 2016 21:41

Slovenský poslanec ze strany Smer Luboš Blaha se dobře pobavil při četbě vyjádření slovenského politologa Grigorije Mesežnikova pro český web Neovlivni.cz. Server Sabiny Slonkové, podle Blahy sponzorovaný nadací Otevřené společnosti Georga Sorose, prezentuje Blahu samotného jako jednoho z těch, „kteří opakují různé mýty a bludy, jež protiruská propaganda šíří“. Vývody slovenského politologa ruského původu, který patří k prominentním Ficovým kritikům, jej však pobavily velmi.

Vyhlášený slovenský protiruský komentátor chtěl vychválit Ukrajince. Ale dopadlo to přesně naopak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Blaha, poslanec Národní rady SR

Mesežnikov uvedl jako příklad „neslýchané lži“ Blahy a podobných tvrzení, že ukrajinská armáda na Donbasu vraždí vlastní obyvatelstvo. Tento názor poslance Smeru zaujal a má pro něj jen tři vysvětlení.

Zaprvé politolog předpokládá, že za téměř dva roky bojů ještě ukrajinská armáda nikoho nezabila. „To by znamenalo, že v občanské válce doposud bojovala sněhovými koulemi a místo bomb používala silvestrovské konfety. S ohledem na intelekt pana Mesežnikova nemohu vyloučit, že právě tomu Grigorij věří,“ dodává Blaha.

„Zadruhé Mesežnikov možná předpokládá, že na jihovýchodě Ukrajiny neumírají Ukrajinci, ale Paraguayci. Neznám míru zeměpisných znalostí pana Mesežnikova, ale tuto možnost bych taky úplně nevylučoval,“ dodal posměšně na svém Facebooku.

Nejpravděpodobněji však vidí třetí možnost. „Mesežnikov zřejmě obyvatele jihovýchodní Ukrajiny nepovažuje za obyvatele Ukrajiny, ale samostatného Novoruska. Tím de facto uznává Doněckou a Luhanskou lidovou republiku a v ‚kremelské propagandě‘ tak zachází mnohem dále než samotný Kreml,“ píše poslanec. Tato možnost jej prý pobavila jednoznačně nejvíce.

Za takový výklad prý Mesežnikova určitě nepochválí. „Vzkažte to prosím někdo na americké ambasádě, za toto pan Mesežnikov prémie určitě nedostane,“ dodává poslanec. Všechna tři možná vysvětlení podle něj utvrzují Mesežnikovovu pozici nejvtipnějšího komentátora na Slovensku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…