Vystěhování uprchlické Džungle v Calais se odkládá. Zde je důvod

21. 2. 2016 20:10

Uprchlická komunita ve francouzském Calais, která přežívá v tzv. Džungli, je početnější, než se čekalo, a to dokonce hned třikrát. Vystěhování komunity se odkládá, protože se přišlo na to, že ve společenství žijí i stovky dětí a mnohé z nich nemají rodiče. Informoval o tom server britského deníku The Guardian.

Vystěhování uprchlické Džungle v Calais se odkládá. Zde je důvod
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

V Džungli ve francouzském Calais žijí tisíce uprchlíků včetně stovek dětí. A mnoho z nich je bez rodičů, přesněji 315. Aktivisté proto vládu vyzývají k tomu, aby před plánovaným zrušením tábora jasně řekla, co s dětmi bude. Stojí za zmínku, že nejmladším chlapcem bez domova je desetiletý Afghánec. Francouzský soud plánované vystěhování komunity také pozastavil. Situaci v komunitě bude soud posuzovat v úterý.

Celý text v angličtině najdete zde.

Pokud by nedošlo k pozastavení rozhodnutí, ve středu by do Džungle přijely buldozery a tamní stánky či kavárny by srovnaly se zemí. Soukromý majetek si běženci měli vzít s sebou. Zatímco francouzské úřady odhadovaly počet uprchlíků žijících v Džungli na jeden tisíc, aktivisté napočítali až tři a půl tisíce.

Slavné osobnosti se obrátily na britského premiéra Davida Camerona, aby buď zapůsobil na francouzskou vládu, která by měla dětem zajistit dostatečnou ochranu, nebo ať děti vezme do Velké Británie, kde se může řada z nich setkat se svými rodinami. Otevřený dopis podepsalo na 90 tisíc lidí. Jsou mezi nimi čínský umělec Aj Wej-wej, herečka Meryl Streep nebo herec Jude Law, jehož si české publikum může pamatovat např. ze série Sherlock Holmes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…