Vždyť to byl úplný chaos. Že by někdo spolupracoval s Ruskem? Tak chytrý tam nikdo nebyl, promluvil vlivný poradce o kampani Donalda Trumpa

17. 7. 2017 12:04

„Trumpova volební kampaň byla od prvního do posledního momentu naprosto chaotickou akcí. Neumím si představit, že by byl někdo tak prozíravý, aby spolupracoval s Moskvou,“ uvedl bývalý poradce Donalda Trumpa Michael Caputo v rozhovoru pro CNN.

Vždyť to byl úplný chaos. Že by někdo spolupracoval s Ruskem? Tak chytrý tam nikdo nebyl, promluvil vlivný poradce o kampani Donalda Trumpa
Foto: Vít Hassan
Popisek: V ulicích Hamburku

 

Bývalý poradce Donalda Trumpa, který strávil dlouhá léta v Rusku, Michael Caputo uvedl v exkluzivním rozhovoru pro americkou televizní stanici CNN, že při volební kampani „ani jednou nezaslechl“, že by někdo zmiňoval Rusko ve spojení s prezidentskou kampaní Donalda Trumpa. 

 

Caputo, který byl Trumpovým poradcem v oblasti komunikací, je jedním z několika bývalých poradců současného amerického prezidenta, jehož případ je prošetřován v souvislosti s údajnou ruskou stopou v amerických prezidentských volbách z loňského roku. 

 

„Ze všech bývalých spolupracovníků Donalda Trumpa má Caputo zřejmě nejhlubší napojení na Rusko: v 90. letech žil dlouhou dobu v Moskvě, sám uvádí, že pracoval pro Kreml a doposud má v Rusku byznys,“ uvádí CNN. 

 

„Měli jsme na té kampani tolik práce, že jsme měli co dělat, abychom se každý den dostali do postele. Nedokážu si představit, že by někdo měl čas, natož pak zdroje, aby se pustil do něčeho takového,“ vyjádřil se Caputo k nařčení ze spolupráce mezi osobami Trumpovy kampaně a Kremlem. 

 

„Každý, kdo pečlivě Trumpovu kampaň sledoval, přeci musí vědět, že od prvního do posledního momentu se jednalo o naprosto chaotickou operaci. Představa, že by někdo z Trumpova týmu byl tak prozíravý a úlisný je naprosto směšná,“ dodal Caputo. 

 

Michael Caputo se poprvé ocitl v Rusku v roce 1994, kdy byl podle svých vlastních slov odeslán do Moskvy americkou vládou, aby pomohl nově vznikající ruské vládě s volební legislativou. 

 

„Poslal mě tam Clinton, abych se ‚míchal‘ do jejich voleb,“ uvedl Caputo v rozhovoru pro CNN, používaje stejný jazyk, se kterým je spojována současná kontroverze. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…