Z Německa: Lidé se bojí říct svůj názor na uprchlíky, všichni mají strach. Sousedé se udávají navzájem. Tohle skončí zle

2. 3. 2016 8:11

Němci se začali bát. Němců. To konstatuje zvláštní zpravodajka MF Dnes v Sasku Andrea Angermmanová v dnešním vydání deníku. Problémem je migrační krize.

Z Německa: Lidé se bojí říct svůj názor na uprchlíky, všichni mají strach. Sousedé se udávají navzájem. Tohle skončí zle
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Anketa

Jakou školní známku zatím dáváte politikovi Andreji Babišovi?

55%
5%
3%
3%
34%
hlasovalo: 15936 lidí

„Nenávist a strach ovládly donedávna bezvýznamnou saskou vesničku Clausnitz kousek od českých hranic. Do centra pozornosti se dostala 19. února, kdy zhruba sto lidí zablokovalo autobus přivážející běžence. Od té doby se zde střídají televizní štáby,“ píše redaktorka s tím, že lidé se začali bát a navzájem si nevěří. 

Jedna z žen například reportérce uvedla, že jejím známým někdo telefonem vyhrožoval smrtí. Ale mluvila s ní až poté, co se jí představila českým novinářským průkazem. Lidé se obávají například o práci, kvůli nálepce rasista. 

Obyvatelé vesnice podle zpráv zablokovali autobus s migranty mimo jiné proto, že cizinci na ně ukazovali vulgární hesla. Zároveň jim také vadilo, že nevědí, jací lidé přijedou. Thomas Drechsel, místostarosta Rechenberg-Bienenmühle, pod nějž Clausnitz spadá, uvedl také to, že není jedno, kdy uprchlíci přijedou, zda v noci, nebo ve dne. „V autobuse byla zhasnutá světla, byla tma, i lidé venku stáli ve tmě. Nikdo nevěděl, zda přijeli mladí mužové, kterých se lidé obávají, nebo rodiny s dětmi. To bylo vidět až na poslední chvíli, to už byl všude křik, vládly emoce,“ uvedl.

Situace v Německu se kvůli uprchlíkům skutečně vyostřuje. V nedalekém Budyšíně o pár dní později začala hořet chystaná ubytovna pro migranty. Podle saského premiéra Stanislawa Tillicha (CDU) vláda podcenila pravicový extremismus. 

Rozdílné názory na migraci poté vyvolávají strach, soused se bojí souseda. „Jsou tu fašisti, kteří nic nechápou. Azylantům jsem přinesl kávu a koláč, aby se tu nebáli a nemysleli si, že všichni jsme stejní,“ uvedl starší muž. Vedle toho ve vesnici visí protiuprchlická hesla. „Lidé se udávají, píšou se anonymy. Tohle skončí velkým třeskem,“ řekl další oslovený.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

17:40 Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

V jedné z posledních předvolebních debat se spolu utkali Andrej Babiš (ANO), Miroslav Kalousek (TOP …