Zacpali nám hubu, opakoval Kalousek stále dokola

10. 2. 2016 12:15

Elektronická evidence tržeb budí vášně. Dnešní jednání Poslanecké sněmovny je tak plné emocí. Na jedné straně stojí její zastánce Andrej Babiš (ANO), na druhé předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zacpali nám hubu, opakoval Kalousek stále dokola
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

„Předstupujeme před vás v historické situaci, která v českém parlamentarismu nemá obdoby. Poprvé od listopadu 1989 se stalo, že celá řada poslanců neměla možnost projevit svůj názor a představit své návrhy, u kterých měli právo, aby o nich sněmovna hlasovala,“ řekl Kalousek na tiskové konferenci TOP 09. Zároveň uvedl, že s pokorou přijali rozhodnutí vládní koalice na omezení doby diskusních příspěvků na 2x10 minut. Pozastavil se však nad tím, že šestnácti jeho kolegům bylo odepřeno následně i toto, bylo tedy dle jeho názoru odepřeno ústavní právo vyjádřit se.

„Dnes v jedenáct hodin zcela nezákonným způsobem řekla vládní koalice mým kolegům, že nemají ani těch 2x10 minut. Že se tak chová nedemokratické ANO, není pro mě překvapením,“ dodal Kalousek s tím, že překvapením pro něj je jednání ČSSD a KDU-ČSL. „Naprosto ostudným procesem, s odpuštěním, ucpali hubu šestnácti nepohodlným poslancům, kteří měli připraveny návrhy. To je v rozporu s demokracií,“ rozčílil se.

To, že byla poslancům ucpána huba, zopakoval Kalousek i následně. „Co bude příště? Zmocňovací zákon?“ tázal se. „My si ta ústa zacpat nenecháme. I tehdy, když to dělá vládní koalice nedemokratickou cestou na půdě Poslanecké sněmovny,“ rozhorlil se.

Kalousek následně sdělil, že se spojí s ODS a chce podat ústavní stížnost. „Musíme sehnat čtyřicet poslanců,“ dodal.

„Opravdu si myslíte, že je v souladu s demokratickým prostředím garantovat všem poslancům určitý jednací čas a následně těmto poslancům nedovolit vystoupit a zacpat jim hubu? Opravdu si takto představujete demokracii, vy hlídací psi demokracie?“ zaburácel opět. "Byli jste svědky demokratické procedury, nebo znásilnění demokracie?" ptal se. "Že to není demokratické zacpat někomu hubu při diskuzi, o tom není pochyb," zopakoval následně ještě několikrát své rozhořčení nad oním zacpáním huby Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…