Žadatelé o byty ve Vsetíně nechtějí žít v domcích po Romech

13. 6. 2012 22:14

Vsetínská radnice udělala výjimku v přidělování bytů. Má totiž seznam zájemců a také volné byty. Ty jsou však na Poschlé, v lokalitě, kde žije početná romská komunita v tzv. „čunkodomcích“. Pokud zájemci tyto byty odmítnou a své rozhodnutí zdůvodní, nebudou vyškrtnuti z pořadníku.

Žadatelé o byty ve Vsetíně nechtějí žít v domcích po Romech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kontejnerové byty pro nepřizpůsobivé

Vsetínským zájemcům o městské byty radnice nabídla kontejnerové domky v lokalitě na Poschlé. Lidé je však odmítají, žije zde totiž početná romská komunita. "Odůvodnili to obavou o svoje bezpečí a my to chápeme," uvedla pro server iDnes.cz místostarostka Květoslava Othová.

Za normálních okolností by radnice takové žadatele, kteří odmítnou, ze seznamu vyškrtla. Pokud ale v souvislosti s tímto místem podají řádné vysvětlení, udělá výjimku.

"Když o byty nebude zájem u lidí z pořadníku, nabídneme je i dalším. Podmínkou ale bude, aby neměli dluhy vůči městu," doplnila místostarostka. V kraji existují i další lokality, kam se lidé bojí stěhovat. Podle ohlasů to často bývají Jižní Svahy ve Zlíně nebo Račín v Kroměříži.

Zlínská radnice žadatelům umožňuje byty odmítnout stejně jako vsetínská, v Kroměříži však tak benevolentní nejsou. "V pořadníku je hodně lidí, takže když někomu nabídneme byt a on ho nepřevezme, končí," vysvětluje tuto praxi mluvčí radnice Pavel Zrna.

Vsetínské domky na okraji města nechal v roce 2006 postavit tehdejší starosta Jiří Čunek, který do nich přestěhoval romské rodiny z pavlačového domu v centru Vsetína. Byty jsou nyní částečně volné od té doby, kdy se Romové hromadně odstěhovali do Anglie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…