Žádná propagace, je to radost pro děti. Na Facebooku ANO dojemně píší o Babišových pokladničkách

30. 12. 2015 22:45

Je to jen další sebepropagace Andreje Babiše? Nebo se v bohatém a mocném muži na vánoční svátky hnulo svědomí a sáhl hlouběji do kapsy, aby podaroval ty nejmenší? Anebo je pravda oboje? Takové otázky zřejmě napadají každého, kdo si na facebookovém profilu hnutí ANO přečetl nejnovější zprávu, podle které Babiš poslal více než pěti tisícovkám českých dětí malou registrační pokladničku. Všechny je zaplatil z vlastních prostředků.

Žádná propagace, je to radost pro děti. Na Facebooku ANO dojemně píší o Babišových pokladničkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tradiční rozlévání štědrodenní polévky na Staroměstském náměstí za účasti pražské primátorky Adriany Krnáčové a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše

Vše prý začalo 11. prosince, kdy Andreje Babiše s dětskou hračkou v ruce odchytila reportérka Novy: „Já bych chtěl poprosit všechny rodiče, aby koupili dětem, vnukům, vnučkám takovouhle pokladničku, nebo ať mi napíšou a já jim ji koupím,“ vzkázal ministr financí do kamery. A nezapomněl dodat, že na rozdíl od některých poslanců i malé dítě ví, že platit daně je správné.

Co se už na facebooku Babišova hnutí nepíše, je to, že ministr financí chce tímto způsobem zřejmě propagovat jím usilovně prosazovanou elektronickou evidenci tržeb. Ministr financí tvrdí, že EET omezí daňové úniky. Pravicová opozice a část živnostníků zase míní, že EET část malých podnikatelů zlikviduje, přínos pro státní pokladnu že bude zanedbatelný a naopak informace získané státem díky EET půjdou snadno zneužít.

Dětem, které mají za sebou krásné hodiny s pokladničkami, je to jedno

„Je to fakt krásný dárek, umí počítat, číst kartu, zamknout penízky na klíček…,“ vychvaluje vládní hnutí na sociální síti parametry hračky, jejíž zakoupení více než pěti tisícovkám dětí prý stálo Babiše 1 878 097 korun.

„Spousta lidí teď určitě spekuluje, že to jistě udělal jen kvůli vlastní propagaci,“ připouští ANO na svém facebooku. „A víte co? Dětem po celé republice, které už mají za sebou tisíce krásných hodin, kdy si s kamarády a sourozenci hráli na obchod, to je úplně jedno,“ píše optimisticky vládní hnutí na facebooku. A k tomuto textu přidává 33 fotografií, na nichž jsou děti zachyceny, jak si s „Babišovými“ pokladničkami hrají.

Celý text na facebooku hnutí ANO:

Začalo to už 11. prosince, kdy Andreje Babiše s dětskou hračkou v ruce odchytila reportérka Novy: „Já bych chtěl poprosit všechny rodiče, aby koupili dětem, vnukům, vnučkám takovouhle pokladničku, nebo ať mi napíšou a já jim ji koupím,“ vzkázal do kamery a dodal, že na rozdíl od některých poslanců i malé dítě ví, že platit daně je správné.

A rodiče začali za pár minut psát, za několik dní už jich byly tisíce – není divu, je to fakt krásný dárek, umí počítat, číst kartu, zamknout penízky na klíček…

Andrej Babiš dodržel slib rodičům, musel ale kvůli tomu vykoupit sklady ve třech zemích. Do Štědrého dne obdaroval přes 5 000 dětí, za což vytáhl z vlastní kapsy 1 878 097 korun.

Spousta lidí teď určitě spekuluje, že to určitě udělal jen kvůli vlastní propagaci. A víte co? Dětem po celé republice, které už mají za sebou tisíce krásných hodin, kdy si s kamarády a sourozenci hráli na obchod, to je úplně jedno.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Finská novinářka chtěla ukázat špínu ruské propagandy. Ale dopadlo to úplně jinak...

19:37 Finská novinářka chtěla ukázat špínu ruské propagandy. Ale dopadlo to úplně jinak...

Příslovečná válka mezi stoupenci Ruska a jejich odpůrci se odehrává takřka v každé zemi v Evropě a č…