Záhada zmizelého expremiéra Jaceňuka. Po Ukrajině jdou spekulace o dávce z kalašnikova

30. 4. 2016 18:28

Malá viditelnost bývalého premiéra Ukrajiny Arsenije Jaceňuka na veřejnosti i ve straně vedla ke spekulacím o jeho dalším zmizení, či dokonce zastřelení. Dokonce se mluvilo o tom, že se expremiér stal adresátem dávky z kalašnikova.

Záhada zmizelého expremiéra Jaceňuka. Po Ukrajině jdou spekulace o dávce z kalašnikova
Foto: ČT
Popisek: Ukrajinský premiér Jaceňuk

Ukrajinské Věsti se už ve středu 27. dubna zajímaly o Jaceňukův osud po odchodu z funkce. Ukázalo se, že alespoň podle slov spolustraníků nebyl Jaceňuk v poslední době k vidění. Jak dále Věsti informovaly, nebyl už několik dní viděn ani u svého bytu v Kyjevě, ale podle svědků nepobýval ani na svém letním sídle blízko Mežigorja, kde měl svoji luxusní haciendu bývalý prezident Viktor Janukovyč.

Jaceňukova strana v daný moment prochází krizí, ale poslanci frakce se se stranickým lídrem neviděli od 14. dubna, kdy odešel z úřadu. Přitom poslanec strany Petr Vanat řekl, že Jaceňuk plánuje se nyní zaměřit na budování strany a stranickou politiku.

Podle všeho Jaceňuk ale v současné době není v Kyjevě ani v zemi. Poslanec za Lidovou frontu Sergej Kaplin deníku sdělil, že v parlamentu se objevují informace o tom, že bývalý premiér je v zahraničí, a to konkrétně v Argentině. Důvod ani délka jeho cesty a ani datum návratu nejsou známy. Věsti ve středu kontaktovaly Jaceňukovu tiskovou mluvčí, ale bez odpovědi. 

VÍCE ZDE

Sobotní vydání ukrajinských novin a ani tisková agentura Unian se tématu zmizení bývalého premiéra vůbec nevěnují.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vss

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…