Zahradil vyzývá k revizi evropských smluv: Pomohou nám v tom Britové

4. 10. 2015 11:45

Místopředseda ODS Jan Zahradil se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřil k problematice uprchlíků a přerozdělovacích mechanismů. „Musíme zajistit, aby Česko nebylo napříště v Evropské unii přehlasováno. Pomohou nám v tom Britové, kteří tlačí na revizi evropských smluv,“ uvedl europoslanec s tím, že tuto šanci nesmíme promarnit. Nejde totiž podle jeho názoru o nějaké partajní bratříčkování, ale o státní zájem.

Zahradil vyzývá k revizi evropských smluv: Pomohou nám v tom Britové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil (ODS)

Zahradil se zároveň domnívá, že kauza kvót otevřela lidem oči. „Nevěřili nám, a teď se pravda ukázala. Už vědí, že naše kritika EU byla oprávněná,“ podotýká.

Hlasování pomocí kvalifikované většiny vytvořilo podle Zahradila nebezpečný precedent, který se dotýká samotného jádra státní suverenity. „Ono to celé hlasování zavání heslem Nikdy nepromeškej dobrou krizi. Opět jsme svědky toho, že se migrační krize v EU zneužívá k něčemu jinému,“ dodává s tím, že nyní pro změnu Německo chce společná pravidla péče o žadatele o azyl. Zahradil se v této souvislosti netají tím, že ODS vyzve českou vládu k úvahám o změně smluv o EU, aby se v budoucnu již nic podobného nemohlo opakovat.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Podle Zahradila šla vláda do porážky na summitu ministrů vnitra EU, kde došlo k přehlasování a odsouhlasení kvót dobrovolně. „Že si nejdříve zahrála na siláka, ale nakonec si uvědomila, že nechce v Evropě moc zlobit. A tak potom doma rozhlašovala, že dělala, co mohla, ale zabránit tomu nešlo, a nezbývá, než se většině podvolit,“ uvedl s tím, že po odhlasování mělo alespoň zaznít ze strany české vlády silné slovo. Měla podle jeho názoru využít všech právních a politických prostředků k tomu, aby jasně řekla, že kvóty jsou principiálně špatně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 14 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

22:38 Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

Existují odhady, podle kterých bude už za dvacet let každé druhé dítě v Česku ze zkumavky. Mladý kře…