Zakladatel Pegidy jde před soud. Označil uprchlíky za „dobytek, zmrdy i špínu“

19. 4. 2016 20:54

Zakladatel protiislámského německého hnutí Pegida Lutz Bachman míří v Drážďanech před soud. Je obviněn ze šíření nenávisti, protože uprchlíky označil za „dobytek, zmrdy a špínu“. Informuje o tom britská BBC.

Zakladatel Pegidy jde před soud. Označil uprchlíky za „dobytek, zmrdy i špínu“
Foto: Václav Fiala
Popisek: Členka saské Pegidy, Thea May (vlevo) a Jana Volfová (vpravo)

Třiačtyřicetiletý Lutz Bachmann založil v Drážďanech protiislámské hnutí Pegida. A získal na svou stranu tisíce příznivců. Teď se však o něj zajímá soud. Bachmann se totiž na sociální síti Facebook rozepsal o uprchlících a označil je za „dobytek“, zmrdy i za „špínu“.

„Proces s Lutzem Bachmannem v Drážďanech mají provázet přísná bezpečnostní opatření. Zakladatel hnutí Pegida tvrdí, že jde o politicky motivovaný proces,“ píše server. Mimo prostory soudní budovy dochází ke slovním potyčkám příznivců a odpůrců Bachmanna. Zatímco první tvrdí, že soudit zakladatele hnutí Pegida je hanebné, podle odpůrců protiislámského hnutí patří Bachmann opravdu za mříže.

Celý text v angličtině naleznete zde.

Faktem je, že Bachmann už se ve vězení vyzná. Nějaký čas už tam prožil. V roce 1998 však uprchl do Afriky, když v Německu dostal několikaletý trest za nejedno provedené vloupání.

Hnutí Pegida se zrodilo v roce 2014. Ve stejné době významným způsobem narostly útoky na ubytovny pro uprchlíky a uprchlíky samotné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…