Zaorálek v Egyptě navštíví české archeology

31. 1. 2016 9:16

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes během své návštěvy Egypta zahájí egyptsko-české podnikatelské fórum. Následně bude jednat s egyptským ministrem pro zbrojní výrobu Mohamedem Saídem Asárem a rovněž navštíví českou egyptologickou misi v Abúsíru.

Zaorálek v Egyptě  navštíví české archeology
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Šéf české diplomacie dorazil do Káhiry již v sobotu večer. Spolu s ministrem se cesty účastní i 23 zástupců tuzemských firem. Jde zejména o společnosti z obranného a leteckého průmyslu.

V Abúsíru jihozápadně od egyptské metropole provádí již zhruba 55 let archeologický výzkum Český egyptologický ústav FF UK. Čeští archeologové mají na svém kontě množství významných objevů. Například loni na začátku ledna egyptské ministerstvo pro památky oznámilo, že Češi našli hrobku dosud nedoložené královny Chentkaus III., manželky faraona Raneferefa.

Během dne se Zaorálek rovněž krátce setká i se zástupci syrské opozice, která sídlí v Egyptě. Takzvaná káhirská opoziční skupina byla založena v červnu loňského roku.

V pondělí pak českého ministra čeká jednání s jeho egyptským protějškem Samím Šukrím a nejspíš se setká i přímo s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 19 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Zemanův Kmoníček přednášel o Sýrii. Tyto informace vám v ČT neřeknou a v novinách nenapíšou, ale udělejte si k tomu kafe

18:54 Zemanův Kmoníček přednášel o Sýrii. Tyto informace vám v ČT neřeknou a v novinách nenapíšou, ale udělejte si k tomu kafe

OČIMA EXPERTA Pro ženevská jednání mezi syrskou opozicí a vládou Bašára Asada je klíčové, jak se doh…